Chivas Regal 12y recenzja

Chivas Regal to szkocka whisky blended, stworzona z połączenia whisky słodowej i zbożowej. Należą do luksusowych i kultowych napojów. Za tym stoją bracia James i John Chivas. Co ciekawe, nie podjęli oficjalnej współpracy przed 1860 rokiem. Wszystko zaczęło się w 1801 roku, kiedy John Forrest założył w Aberdeen centrum handlowe. W 1838 r. przeszedł w ręce Jamesa Chivasa. W międzyczasie jego brat John pracował jako sprzedawca butów.

Los tak chciał, a bracia odkryli potencjał whisky w czasach królowej Wiktorii. Obaj bracia, jeszcze przed założeniem własnej marki, byli dobrze znani wśród brytyjskiej śmietanki dzięki prowadzonej działalności biznesowej. Postanowili więc zacząć sprzedawać swoim klientom whisky oprócz zwykłych towarów. Życzyli im powodzenia, a ich produkty stały się sławne. Ani I Wojna Światowa, ani Wielki Kryzys nie wykluczyły marki z interesu, a rodzinny sekret został przekazany.

Chivas Regal płaci za jedną z najlepiej sprzedających się whisky mieszanych. Część słodowa, która jest podstawą, pochodzi z najstarszej destylarni w Szkocji Highlands Strathisla. To, co pozostało z jej prawdziwego przepisu, jest tajemnicą. To samo dotyczy innych składników, whisky zbożowej. Pewność jest taka, że ​​z tego wyjątkowego połączenia powstaje coś ekskluzywnego. Chivas Regal dojrzewa przez 12 lat w beczkach po sherry i bourbonie, gdzie powoli mieszają się smaki, aby uzyskać charakterystyczny słomkowo-złoty do bursztynowego kolor.

Chivas Regal 12 recenzja

Aromat

Zapach jest delikatny. Czujesz dzikie zioła i wrzosy, miód, karmel i soczyste sady. Ma bardzo niepozorne i lekkie cytrusowe nuty. Wszystko tworzy wyjątkową i niezapomnianą kombinację.

Smak

Bogaty smak z owocowymi nutami. Przygotuj się na kremowe doznania z orzechami laskowymi, które są ozdobione szczyptą białego pieprzu i mąki jęczmiennej.

Pogłos

Pogłos, którym będziesz się cieszyć przez naprawdę długi czas. Poczujesz na podniebieniu skórkę jaśminu i cytrusów.

Szczegóły whisky i recenzje

  • Kraj: Szkocja
  • Destylarnia: Chivas Brothers
  • Wiek: 12 lat
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: Single Malt
  • Kolor: Bursztynowe złoto

Nasza ocena

81 %

Oceny czytelników

3.5/5 - (4 votes)

Podobne wpisy