Teeling Single Malt – pikantna irlandzka whisky ze 100% jęczmienia

Teeling Single Malt Recenzje Optimized

Teeling Single Malt to luksusowa whisky, w której można kupić whisky do 23 roku życia. Leży w wielu beczkach z winem wzdłuż Portu, Sherry, Madery, Białego Burgundu i Camebrnetu. Czego chcieć więcej? Polecamy wytrawnym koneserom, przyda się również jako oryginalny prezent.

Dlaczego Teeling Single Malt jest tak wyjątkowy?

Teeling whisky. Co dodać. Nie znam żadnej innej whisky, na którą świat irlandzkiej whisky i tak szlachetnego alkoholu tak bardzo by nie mógł się doczekać. Teeling Single Malt to dosłownie niecierpliwie oczekiwana whisky, wykonana w 100% z whisky słodowej. I dlaczego cały świat tak bardzo na nią czekał? Bo podczas dojrzewania przeszła selekcję najwyższej jakości dębowych beczek, w których odpoczywała w winach takich jak: sherry, porto, madera, biały burgund i Cabernet Sauvignon, z których część dojrzewała od 1991 roku!

Szczegóły dotyczące whisky Teeling Single Malt

Teeling Single Malt
  • Kraj: Irlandia
  • Destylarnia: Teeling
  • Wiek: 23 lata
  • ABV: 46 %
  • Rodzaj: Jednosłodowy
  • Kolor: Bursztynowy

Nasza ocena

95 %

Oceny czytelników

5/5 - (1 vote)

Historia marki Teeling jest naprawdę doskonała

Marka ma naprawdę długą historię. Pierwsze udokumentowane źródła, które mówią o produkcji irlandzkiej whisky przez rodzinę Teeling, pochodzą z 1782 roku. Rodzina Teeling znana jest z wizji robienia rzeczy inaczej, a ich whisky jest tego dowodem. Whisky Teeling zawsze była produkowana w małych, limitowanych partiach.

Teeling Whiskey

Niezbędne składniki są używane do Teeling Single Malt

Dlaczego teeling jest taki wspaniały? Ten irlandzki single malt jest wytwarzany tylko w 100% ze słodowanego jęczmienia w różnym wieku przy użyciu innowacyjnych technik, zachowując jednocześnie finezję typową dla irlandzkiej whisky. Ten single malt powstaje poprzez staranne mieszanie whisky starzonej w pięciu różnych beczkach na wino – po sherry, porto, Maderze, Pinot Noir i Cabernet Sauvignon. Jest to całkowicie unikalny proces wytwarzania irlandzkiej whisky.

Poznaj oryginalny smak i aromat, których po prostu nie znajdziesz w innych whisky

Dzięki temu wyjątkowemu procesowi dojrzewania whisky Teeling Single Malt ma wyjątkowy smak, który jest wyważoną kombinacją nut suszonych owoców, cytrusów, wanilii, przypraw i goździków. W długim finiszu słodycz doskonale komponuje się z wytrawnością drewna. Jak wszystkie whisky teeling butelkowana jest w 46% bez użycia zimnej filtracji.

Podobne wpisy