Tullamore Dew recenzja

Tullamore Dew jest obecnie własnością firmy William Grant & Sons. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się irlandzkich whisky. Osoby, które zwykle nie lubią whisky, również lubią ją pić. Tullamore Dew jest destylowana trzykrotnie, tak jak lubią to Irlandczycy. Jest mieszany z trzech rodzajów irlandzkiego – niegazowanego, zbożowego i słodowego.

Chociaż Irlandii przypisuje się destylację whisky, jaką znamy, rynek tego napoju tam nie kwitnie. Działa tylko kilka gorzelni i jeśli chcą dogonić Szkocję lub Amerykę, mają coś do zrobienia. Ale Tullamore Dew jest gwiazdą w branży i nie bez powodu płaci za kultowego Irlandczyka. Polecamy każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę z whisky. Jest świeży i idealny na długie wieczory. Cena jest również korzystna w porównaniu do innych produktów z tej kategorii.

Tullamore Dew jest jak płynne złoto. W szklance odkryjesz tony masła i wszystko, co powinien mieć odpowiedni, potrójnie destylowany Irlandczyk. Powąchaj i poczuj, jak karmel i karmelizowane orzechy wraz z ciepłym masłem wypełniają komórki węchowe. Bardzo przypomina tost maślany. Po chwili pojawia się również zapach trawy. Ale podgrzane masło trwa.

Po wypiciu na podniebieniu poczujesz połączenie jęczmienia słodowanego i niesłodowanego. Początek jest intensywny. To jest zupełnie inne od tego, jak znasz szkocki jęczmień. Delikatny i lekki smak, który dosłownie zalewa usta, sprawia, że ​​Tullamore jest jednym z najpopularniejszych napojów. Ponownie poczujesz maślany tost, który Cię zaskoczy i zamieni w lekko posmarowany masłem naleśnik z mocnymi chrupiącymi owocami, takimi jak zielone jabłka i niedojrzałe gruszki. Węgiel drzewny zamyka niesamowicie czyste linie tej whisky tuż przed jej zakończeniem z lekko ciepłym i czystym posmakiem.

Tullamore Dew recenzja

Aromat

Tony maślane, karmel i karmelizowane orzechy, delikatny aromat świeżej trawy.

Smak

Słód jęczmienny, grzanka maślana, świeże jabłka i gruszki.

Pogłos

Całość zamyka smak węgla drzewnego. Pogłos nie jest zbyt długi, tym bardziej przyjemny i czysty.

Szczegóły whisky i recenzje

  • Kraj: Irlandia
  • Destylarnia: William Grant & Sons
  • Wiek: 3 lat+
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: Blended
  • Kolor: Kolor miodowo-bursztynowy

Nasza ocena

72 %

Oceny czytelników

3.5/5 - (20 votes)

Podobne wpisy