Glen Grant 10 YO szkocki single malt

Glen Grant 10 Yo Recenje

Poczuj smak owoców sadu i słodu z delikatnym migdałowym wykończeniem w tej Biblii Whisky Jima Murraya, która przez pięć lat z rzędu była nagradzana tytułem najlepszego szkockiego single malta! Jest wspaniały dla początkujących miłośników whisky, ponieważ ma średnio intensywny aromat i bardzo delikatny smak.

Glen Grant to naprawdę dobra whisky

Chcesz zaprosić znajomych na łyk wysokiej jakości whisky, ale nie każdy jest jej fanem? Jeśli na Twojej imprezie pojawi się nowicjusz, który dopiero zaczyna poznawać świat whisky, Glen Grant 10 YO jest właściwym wyborem na Twoją imprezę. Więc jeśli chcesz skosztować wysokiej jakości whisky o niepowtarzalnym smaku!

Nie to? Glen Grant 10 YO jest idealny na spotkania z przyjaciółmi i na specjalne okazje. Ale to także świetny prezent dla najbliższych i ważnego partnera biznesowego! Jej miodowo-złoty kolor zachwyci oko każdego miłośnika dobrego picia.

Glen Grant 10yo

Co mogę powiedzieć o tej whisky z regionu? Jest to whisky Single Malt, która składa się tylko z jednego słodu jęczmiennego. Krajem zasłużonym dla tego napoju jest Szkocja, która jest przecież związana z tym produktem w świadomości wielu, a konkretnie z hrabstwa Speyside . Aby osiągnąć pożądany, zrównoważony aromat, whisky Glen Grant zajęła się w sumie 10. W swoim bogatym aromacie oczaruje Cię odurzający i typowo drzewny aromat. Krótko mówiąc, zapach whisky. Nawet zawartość alkoholu nie jest skąpa. Oblicza się to na 40% alkoholu. Cała butelka whisky Glen Grant ma pojemność 0,7 l.

Przełomowa historia gorzelni

Kiedy mówi się nazwa tej destylarni, muszę się uśmiechnąć do jej historii i od razu się nad nią zastanowić. Jego historia jest nieco zniechęcająca. Ale kto kiedykolwiek miał ścieżkę starannie wydeptaną do jego chwały? Może to dobrze, że destylarnia musiała wyrzeźbić ciernie, aby zasłużyć na sławę w świecie wysokiej jakości whisky. Ale w dobrym stanie. Destylarnia whisky została założona w 1840 roku przez braci Johna i Jamesa Grantów. James Grant zmarł w 1872 roku, a destylarnię przekazano jego synowi, majorowi Jamesowi Grantowi.

Następnie zbudował drugą gorzelnię po drugiej stronie ulicy, do której dołączyła fajka whisky, w której znajdowały się alkohole marki. Glen Grant No. 2, jak początkowo nazywano, został ukończony w 1897 roku, ale został zamknięty dopiero pięć lat później. Najbardziej dotknął go niszczycielski pożar gorzelni w 1960 roku. Na szczęście odbudowa nie trwała długo. Udało im się nawet stworzyć dokładne repliki oryginalnych narzędzi do destylacji. Został ponownie otwarty w 1965 roku pod nazwą Caperdonich, a następnie ponownie zamknięty, a teraz zburzony.

Szczegóły dotyczące whisky The Singleton of Dufftown 12 LAT

Glen Grant 10 Yo
  • Kraj: Szkocja
  • Destylarnia: Glen Grant
  • Wiek: 10 lat
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: Jednosłodowy
  • Kolor: miodowe złoto

Nasza ocena

79 %

Oceny czytelników

Rate this post

Skomplikowana historia. W każdym razie destylarnię znajdziesz w Carbost na szkockiej wyspie Skye. Od początku przyciągał klientów i zyskał wielu wielbicieli, w tym pisarza Roberta Louise Stevensona. Nazwę gorzelni wymienił w wierszu Powrót Szkota z zagranicy. 

Spełnij marzenie

Chcesz być w myślach daleko poza codziennością? Nalej szklankę tej dziesięcioletniej whisky, powąchaj i pozwól myślom przenieść się w miejsca, które lubisz najbardziej. Poczujesz przyjemną miękką słodową słodycz i zaskakująco dużą ilość starych beczek. Są też nuty espresso i odrobina gorzkiej czekolady. Ma przyjemny, miodowy odcień, który wnika jeszcze bardziej, gdy z czasem znikają dębowe tony.

Czas na smak. Gładka i miodowa słodycz jęczmienia z lekkim lub średnim uczuciem w ustach i delikatną nutą przypraw rozprzestrzeni się na języku . Wszystko jest bardzo ładnie zbalansowane z kilkoma orzechami wrzuconymi na dokładkę. Na koniec poczujesz lekkie ciepło na piersi, z lekką kwasowością taninową , która wraz ze słodyczą sprawia, że ​​wszystko jest ciekawe. Ze względu na miękkość whisky konkluzja trwa przez chwilę.

A jak polecam picie Glen Grant 10 YO?

Jeśli kochasz zimną whisky, możesz włożyć do szklanki dużą kostkę lodu. Woda zdecydowanie nie jest potrzebna do wygładzenia kubków smakowych tej marki. Whisky Glen Grant 10 YO można uznać za świetny wybór dla kobiet lub dla początkujących koneserów tego typu alkoholi.

Podobne wpisy