|

Najlepsze tampony na noc

Najlepsze Tampony Na Noc

Tampony od dawna są jednym z najpopularniejszych środków wspomagających menstruację. Wynika to przede wszystkim z komfortu użytkowania i praktyczności. Choć ich wybór może wydawać się dość prosty, przy ich zakupie nie powinniśmy zapominać o kilku kryteriach. Dlatego w dzisiejszym artykule nie tylko przyjrzymy się tamponom, które są najłagodniejsze dla naszego zdrowia, ale także przyjrzymy się powodom, dla których warto używać specjalnych tamponów na noc czy też jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu wstrząsu toksycznego.

Zwycięzca

Organyc Tampony Super Plus 

Organyc Recenzja 300x178

Tampony wykonane w 100% z bawełny niemieckiej firmy Organyc. Odpowiednie dla ciężkich krwawień.

Cena około 25 PLN

Wybór redakcji

Gentle Day Tampony Super

Gentle Day Recenzja

Tampony wykonane w 100% z bawełny organicznej bez zbędnej chemii.

Cena około 22 PLN

Cena/jakość

Naty Tampony Super plus

Naty Recenzja

Certyfikowane tampony GOAT wykonane w 100% z bawełny na obfite krwawienia. Odpowiednie do stosowania w nocy.

Cena około 24 PLN.

Co jsou to tampóny na noc

Vzhledem k vysokému komfortu, které nošení tampónů nabízí, je řada žen s oblibou nosí i v noci. Není divu – zatímco vložka se může během spánku posunout nebo shrnout, tampóny přispívají k ničím nerušenému spánku.

Pokud i vy patříte mezi ženy, které nosí tampóny i v noci, je třeba brát v potaz několik pravidel. Ta přispívají nejen k dostatečné ochraně před protečením, ale také vám pomohou předejít celé řadě zdravotních problémů. 

Czym są tampony na noc

Ze względu na wysoki komfort, jaki daje noszenie tamponów, wiele kobiet lubi nosić je na noc. Nic dziwnego – podczas gdy podpaska może się przesuwać lub zbijać podczas snu, tampony przyczyniają się do niezakłóconego snu.

Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które używają tamponów w nocy, musisz pamiętać o kilku zasadach. Pomogą one nie tylko zapewnić wystarczającą ochronę przed przeciekaniem, ale także pomogą uniknąć wielu problemów zdrowotnych.

Różnica między zwykłym tamponem a tamponem na noc

Główną różnicą między tamponami normalnymi a tamponami na noc jest zdolność absorpcji. Ponieważ śpimy około ośmiu godzin na jawie, tampony o mniejszej chłonności mogą przeciekać w czasie snu i może dojść do nieprzyjemnego wypadku.

W praktyce oznacza to, że tampony na noc charakteryzują się nie tylko znacznie wyższą chłonnością, ale także często wyposażone są w specjalne skrzydełka, które rozkładają się i zapobiegają przeciekaniu. Ponadto, tampony na noc są często zaprojektowane tak, aby wchłaniać płyn stopniowo, dzięki czemu wystarczają na dłużej.

Zespół wstrząsu toksycznego

Jednym z największych strachów, który towarzyszy noszeniu tamponów nie tylko w nocy, ale i w dzień, jest przede wszystkim wstrząs toksyczny. Zespół wstrząsu toksycznego to choroba wywołana przez gronkowca złocistego lub paciorkowca, która objawia się m.in. wzrostem temperatury ciała, wysypką, wysokim ciśnieniem krwi lub bólami mięśni i problemami trawiennymi.

Przyczyną rozwoju zespołu wstrząsu toksycznego jest po prostu przedostanie się wspomnianego gronkowca do naszego organizmu przez błonę śluzową pochwy, gdzie następnie zaczyna on produkować substancje toksyczne. W najgorszym przypadku może to nawet zagrażać życiu człowieka. Najważniejsza jest profilaktyka lub wczesne rozpoznanie – zespół wstrząsu toksycznego można stosunkowo łatwo wyleczyć antybiotykami.

Jakie tampony wybrać na noc

Jak już wspomnieliśmy, tampon odpowiedni do stosowania na noc powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką chłonnością. Nie zaszkodzi mieć specjalne skrzydła, które rozkładają się, aby zapobiec nieprzyjemnemu przeciekaniu. Nie oznacza to jednak, że w nocy powinnaś używać tylko specjalnie do tego przeznaczonych tamponów – wybierz po prostu takie, które są wystarczająco chłonne. Tampony bawełniane są pod tym względem szczególnie odpowiednie. Większa zawartość bawełny zapewnia, że tampon może wchłonąć cały płyn bez przeciekania.

Stosowanie tamponu w nocy

Aby uniknąć nie tylko zespołu wstrząsu toksycznego, ale także całego szeregu innych nieprzyjemnych problemów zdrowotnych, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na odpowiednią higienę podczas zakładania tamponu. Obejmuje to głównie mycie rąk i higieniczne zakładanie. Ponadto należy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru – o ile zbyt mały tampon będzie szybko przeciekał, o tyle zbyt duży będzie niewygodny i może uciskać.

Jednak najważniejszym kryterium z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia jest czas noszenia. Większość producentów podaje zakres noszenia jednego tamponu od około czterech do ośmiu godzin jednorazowo, w zależności od siły miesiączki. Trzymanie się ośmiu godzin może stanowić pewien problem, jeśli lubisz się udzielać. Dlatego zawsze wkładaj tampon tuż przed pójściem spać i zmieniaj go zaraz po przebudzeniu.

Dla których tampony nie są odpowiednie

Chociaż tampony są rzeczywiście praktycznym środkiem wspomagającym menstruację, nie są odpowiednie dla każdej kobiety. Należy ich unikać zwłaszcza, jeśli cierpisz na nawracające zapalenia pochwy lub grzybice, masz zmiany w szyjce macicy lub wkładkę wewnątrzmaciczną. Tampony nie zawsze mogą być również odpowiednie dla kobiet w ciąży. Innym przeciwwskazaniem mogą być zaburzenia immunologiczne lub alergie. Jednak zawsze pierwszym wskazaniem powinna być konsultacja z ginekologiem.

Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo tamponów. Jeśli nie jesteś zaznajomiona z gamą oferowanych tamponów i patrzyłaś raczej na cenę niż na jakość i bezpieczeństwo, przyda Ci się nasz przegląd najlepszych tamponów.

Recenzje najlepszych tamponów

Organyc Tampony Super Plus

Organyc Recene

Nasza pierwsza rada to tampony Organyc, które są wykonane w 100% z bawełny organicznej. Ponieważ nie są one wybielane chlorem, stanowią bezpieczniejszą i zdrowszą alternatywę dla konwencjonalnych tamponów. Ich zaletą jest również to, że są całkowicie bezzapachowe, co szczególnie docenią kobiety ze skłonnością do infekcji pochwy i grzybic. Z ekologicznego punktu widzenia są one szczególnie praktyczne dzięki papierowemu aplikatorowi dołączonemu do opakowania.

Za cenę około 25 PLN, znajdziemy w sumie 16 sztuk tamponów w opakowaniu, które są odpowiednie na dni obfitej menstruacji.

Delikatny dzień Tampóny Super

Gentle Day Recenzja

W naszej ostatniej poradzie wrócimy do klasycznych tamponów, a mianowicie do marki Gentle Day. Są one wykonane z bawełny organicznej bez użycia pestycydów, herbicydów, chloru i innych środków chemicznych. Kolejną zaletą jest to, że nie są perfumowane i nie zawierają żadnych substancji syntetycznych. Chłonny bawełniany rdzeń owinięty jest hipoalergiczną siateczką, która zapobiega przedostawaniu się włókien do organizmu. Ponadto, tampony wyprodukowane w Hiszpanii posiadają certyfikaty GOTS (Global Organic Textile Standard) oraz ICEA.

Opakowanie osiemnastu tamponów odpowiednich na obfite miesiączki jest dostępne za około 24 PLN.

Tampony Natracare Regular

Natrace Recenzja

Podobnie jak tampony Organyc, tampony Natracare są wykonane z bawełny organicznej, która nie była uprawiana z użyciem pestycydów, herbicydów ani innych środków chemicznych. Nie są one również wybielane chlorem, dzięki czemu są odpowiednie dla kobiet, które często cierpią z powodu swędzenia lub pieczenia. Nie zaburzają naturalnego pH błony śluzowej pochwy, co jest częstą przyczyną infekcji i grzybic.

W opakowaniu znajdziemy dwadzieścia sztuk tamponów o średniej chłonności, które nadają się na normalne obfite miesiączki. Są one dostępne za rozsądną cenę około 22 PLN.

Masmi Tampony Regular wykonane z bawełny organicznej

Masmi Recenzja

Podobnie jak tampony Organyc, tampony Natracare są wykonane z bawełny organicznej, która nie była uprawiana z użyciem pestycydów, herbicydów ani innych środków chemicznych. Nie są one również wybielane chlorem, dzięki czemu są odpowiednie dla kobiet, które często cierpią z powodu swędzenia lub pieczenia. Nie zaburzają naturalnego pH błony śluzowej pochwy, co jest częstą przyczyną infekcji i grzybic.

W opakowaniu znajdziemy dwadzieścia sztuk tamponów o średniej chłonności, które nadają się na normalne obfite miesiączki. Są one dostępne za rozsądną cenę około 22 PLN.

Probiotické tampony ellen – ECO Normal

Ellen Recenzje

Jeśli regularnie odczuwasz brak równowagi mikrobiologicznej, czyli zaburzone pH w pochwie, co często objawia się nieprzyjemnymi infekcjami i grzybicami, sięgnij po tampony ellen microbiotic. Dzięki mieszance szczepów probiotycznych utrzymują zrównoważone pH, wspierają mikroflorę pochwy i poprawiają jej zdrowie. Nie są one wykonane z bawełny, lecz ze 100% wiskozy o wysokiej chłonności, uzupełnionej o warstwę wierzchnią z włókniny.

W opakowaniu znajdziemy dwadzieścia dwie sztuki tamponów, które nadają się raczej na łagodne i umiarkowane krwawienia miesiączkowe. Są one dostępne w cenie około 56 PLN.

Joydivision Soft Tampons Normal

Soft Tampons Recenzja

Chciałabyś cieszyć się wszystkimi zaletami tamponów w porównaniu z podpaskami, ale nie czujesz się komfortowo z tradycyjnymi tamponami lub masz problemy z ich wkładaniem? Rozwiązaniem może być stosowanie miękkich tamponów Joydivision. Są one wykonane z miękkiej, nietoksycznej pianki PU. Daje to wiele korzyści – tampon można nie tylko łatwo włożyć i wyjąć jednym palcem, ale w ogóle go nie poczujesz, ponieważ łatwo dopasowuje się do anatomii Twojego ciała. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że możesz używać tych tamponów nawet podczas uprawiania miłości! A ponieważ nie mają sznurka, można je nosić na przykład do sauny lub do kąpieli.

Pakiet zawiera dziesięć sztuk i jest dostępny za około 60 PLN.

Rate this post

Podobne wpisy