Najlepsza opaska na oczy do spania

Najlepsza Opaska Na Oczy Do Spania

Każdy chyba widział maskę do spania, każdy ją zna, ale niewiele osób faktycznie z niej korzysta. A szkoda, bo ten poręczny gadżet potrafi wyczarować spokojny i niezakłócony sen w dowolnym miejscu i czasie. Jak wybrać najlepszą maskę do spania? Dowiedz się tego w tym artykule.

Mała i praktyczna, maska do spania pasuje wszędzie i jest idealnym towarzyszem podróży. Dzięki niemu możesz zrelaksować się w pociągu i w samolocie. Będzie on również dobrze służył w miejscu docelowym. Nie musisz zaciemniać okien w swoim pokoju hotelowym, co może być sporym problemem w środku lata. Ale jaką maskę wybrać i która jest najlepsza?

Jak wybrać maskę na oczy do spania?

Dawno minęły czasy, kiedy maska do spania była tylko kawałkiem materiału. W dzisiejszych czasach masz naprawdę szeroki wybór, więc nawet wybór zwykłej drapaczki staje się trudniejszy. Możesz wybrać maskę zaprojektowaną przede wszystkim po to, aby stworzyć kompletną ciemność. W tym celu doskonale sprawdzą się te o satynowym lub jedwabnym wykończeniu. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i szybko się starzeje. Nieprzyjazne materiały mogą przyspieszyć ten proces.

Dostępne są również różne „gadżety” z funkcjami specjalnymi. Należy do nich na przykład efekt rozgrzewający lub chłodzący, który zapobiega porannej opuchliźnie oczu. Świetnie sprawdzają się również maseczki z wyciągiem z aloesu, retinolem, kwasem hialuronowym czy witaminą E. Wzbogacone w ten sposób maseczki zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, a Ty po przebudzeniu od razu będziesz wyglądać świeżo i orzeźwiająco.

Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na prawidłowy kształt maski na oczy. Powinien być wygodny, ergonomiczny i łatwo dopasowujący się do każdego kształtu głowy. Gumka nie może uciskać, ale musi utrzymywać maskę na miejscu. Powinien on wtedy zakrywać wystarczająco dużą część twarzy, aby światło nie przedostawało się poza krawędzie.

Dlaczego warto stosować maskę do spania?

Stosowanie maski do spania niesie ze sobą szereg korzyści. Jak wspomnieliśmy powyżej, jest to idealny towarzysz podróży. Pozwala na spanie w środkach transportu i wszędzie poza domem bez nadmiernego światła zakłócającego sen. I to jest kolejny duży plus. Maska pod oczy tworzy idealną ciemność. Dobrze jest więc używać go również podczas każdej nocy w domu, ponieważ dzięki braku jakiegokolwiek światła, organizm produkuje więcej hormonów snu, a faza snu głębokiego jest maksymalnie wydłużona.

Zdecydowanie nie powinno zabraknąć maski w domu, jeśli pracujesz na zmiany i jesteś zmuszony do spania w ciągu dnia. Dzięki ciemności, którą tworzy, można uzyskać zaskakująco dobry sen w innych porach dnia i nie być ciągle budzonym lub pozbawionym snu. Z przyjemnością sięgniesz też po maseczkę pod oczy, gdy będziesz zasypiać po nieprzespanej nocy.

Recenzje drapaków i masek do spania

W redakcji wybraliśmy 10 drapaków do snu, które testowaliśmy przez miesiąc. Wybraliśmy TOP 3 produkty, które możemy Wam polecić.

Anatomicznie ukształtowana maska do spania PROFI

Absolutnym zwycięzcą testu okazała się maska firmy BRAIMAX. Jeśli nie lubisz klasycznych masek, to ten wybór jest właśnie dla Ciebie. Maska jest doskonale wyprofilowana, więc każdy może ją dostosować do siebie. Dzięki temu maska jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu, nawet po miesiącu użytkowania maska nie zużyła się w żaden sposób. Naszą największą obawą było to, że gumka, która trzyma maskę na głowie z czasem się zużyje i nie będzie trzymała się prawidłowo. Możemy to obalić po trzymiesięcznym teście, guma nadal trzyma się bardzo dobrze. Najbardziej zadowoleni jesteśmy z materiału, z którego wykonana jest czapka drapak, ponieważ wnętrze wykonane jest z tzw. gąbki, w której bardzo przyjemnie się śpi.

Pierwsze miejsce

Anatomicznie Uksztaltowana Maska Na Sen Profi
  • korzystna cena
  • formowalna maska
  • wykonane z wysokiej jakości materiału

Anatomicznie ukształtowana maska do spania TOTAL DARK

Wybór pomiędzy pierwszym a drugim miejscem był naprawdę trudny, ponieważ maska anatomiczna Total Dark zaskoczyła nas jakością wykonania. Podobnie jak w przypadku zwycięzcy testu, maska jest również pięknie wyprofilowana i przyjemnie się w niej śpi. Maska ma specjalny rim wokół oczu, tak, że nie promienie światła przenikają i można uzyskać dobrą jakość snu. Jeśli pytacie, dlaczego oceniamy ten produkt dopiero na drugim miejscu, to dlatego, że nie odpowiadało nam zapięcie na rzep. Jeśli będziesz się więcej ruszać w nocy, możesz poluzować maskę i rzep może nieco zakłócić Twój sen. W masce będzie można bardzo dobrze oddychać, ponieważ nie uciska ona nosa.

Drugie miejsce

Maska Total Dark
  • korzystna cena
  • maska anatomiczna
  • bardzo drobny materiał

Anatomicznie ukształtowana maska do spania (czarna) SATÉN

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu zajęła maska anatomiczna wykonana z satyny. Maska do spania jest wykonana z wysokiej jakości materiału, który będzie wygodnie leżał na twarzy. Materiał w ogóle nie przeszkadzał nam podczas użytkowania i musimy przyznać, że byliśmy bardzo zaskoczeni drapakiem. Zdarzało się, że nakładka nie zamykała się prawidłowo u nasady nosa. Po długim okresie użytkowania nie zauważyliśmy żadnych śladów zużycia czy wad.

cena/jakość

Satynowa Maska Na Sen
  • cena/jakość
  • maska anatomiczna
  • satynowy materiał

Rate this post

Podobne wpisy