Najlepszych preparatów przeciw chrapaniu – spray lub maska

Najlepszych Preparatow Przeciw Chrapaniu

Chociaż w większości przypadków chrapanie nie jest oznaką poważniejszej choroby i dlatego nie wymaga zazwyczaj bardziej skomplikowanego leczenia, może ono uprzykrzać życie – zarówno osobie cierpiącej na nie, jak i jej partnerowi. W wielu przypadkach prowadzi to nie tylko do separacji małżeńskiej, ale nawet do rozwodu. Ponieważ jednak jest to stosunkowo powszechny problem zdrowotny, dotykający 25% mężczyzn i 15% kobiet, istnieje wiele ludowych porad, jak pozbyć się chrapania. Przedstawimy je w kolejnych liniach, wraz z produktami, na które warto postawić, gdy zawiodą stare rady żon.

1. miejsce

PSSST! Forte

Pssst Forte Sprej

Spray przeciw chrapaniu

Pssst! FORTE doustny spray przeciw chrapaniu jest medycznym środkiem przeciw chrapaniu wzmocnionym bazylią i kadzidłem, zawiera również kombinację ekstraktów roślinnych.

2. miejsce

Questaplast

Questaplast Naplast Chrapani

Plaster przeciw chrapaniu

Paski do nosa delikatnie otwierają drogi nosowe, aby umożliwić lepsze oddychanie, poprawić drożność nosa i zmniejszyć chrapanie. Nadaje się również dla sportowców w celu poprawy drożności nosa i oddychania podczas wysiłku fizycznego.

3. miejsce

Fytofontana Adenol

Adenol Kapky

Kapky proti chrápání

Fytofontana Adenol kapky je zdravotnický prostředek, který obsahuje rostlinné éterické oleje. Přípravek pomáhá omezovat chrápání.

Co to jest chrapanie?

Zanim jednak zaczniemy poznawać produkty, urządzenia i porady, jak pozbyć się chrapania, należy wyjaśnić, czym właściwie jest chrapanie. Jego istotą jest wibracja pochodząca z ust podczas snu. Jest on spowodowany rozluźnieniem podniebienia miękkiego i mięśni oddechowych, ale może mieć wiele różnych przyczyn. Dlatego, choć w większości przypadków są to bardzo błahe przyczyny, chrapania nie należy lekceważyć.

Czym Jest Chrapanie
Chrapanie jest szczególnie nieprzyjemne dla współwięźniów.

Jakie są najczęstsze przyczyny chrapania?

Co więc powoduje to rozluźnienie podniebienia miękkiego i mięśni oddechowych podczas snu? Często kryją się za tym naprawdę niewinne przyczyny, takie jak lekki obrzęk gardła i migdałków podczas przeziębienia, czy po prostu sam kształt gardła i nosa. Niestety jest to uwarunkowane genetycznie i sami niewiele możemy na to poradzić poza operacją, np. zwężonej przegrody nosowej. Jednak bardzo częstą przyczyną chrapania może być np. otyłość, regularne palenie papierosów lub zbyt duża ilość alkoholu.

Nie możemy jednak przeoczyć przyczyn, które mają poważniejszy charakter. Jedną z najgroźniejszych przyczyn chrapania jest tzw. obturacyjny bezdech senny. Mięśnie oddechowe osoby cierpiącej na to zaburzenie oddychania rozluźniają się podczas snu tak bardzo, że na kilka sekund całkowicie zamykają drogi oddechowe. W ciężkich przypadkach oddychanie może zostać przerwane nawet na dwie minuty, co może prowadzić do innych poważnych powikłań zdrowotnych.

Ponadto, tak długa przerwa w oddychaniu może być prekursorem poważnych chorób serca i zaburzeń ciśnienia tętniczego. Nawet jeśli jesteś zwykłym chrapaczem, uważaj, by w przyszłości nie nabawić się obturacyjnego bezdechu sennego – z wiekiem mięśnie oddechowe ulegają bowiem osłabieniu.

Inną kategorią przyczyn chrapania u kobiet jest np. menopauza lub ciąża, ze względu na przyrost masy ciała i ogólne obrzęki, które powodują obrzęk dróg oddechowych i prowadzą do chrapania. I odwrotnie, małe dzieci często chrapią głównie z powodu powiększonych migdałków. W tych przypadkach chrapanie ustępuje po chirurgicznym usunięciu migdałków.

Co skutecznie pomaga w walce z chrapaniem?

Ale jak pozbyć się chrapania, jeśli nie jest to problem powiększonych migdałków, otyłości czy palenia papierosów? Możesz spróbować kilku metod, które okazały się poprawić chrapanie u wielu osób, a tym samym poprawić ogólną jakość snu.

Spray lub krople przeciw chrapaniu

Pssst Forte Sprej

Prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem problemu chrapania są specjalne spraye i krople. W większości przypadków działają one na zasadzie lepszego ukrwienia błony śluzowej gardła dzięki zawartości lecytyny sojowej, co prowadzi do zwiększenia napięcia w gardle i jamie ustnej, a tym samym do zmniejszenia chrapania. Krople i spraye nie zawsze jednak całkowicie eliminują chrapanie (zwłaszcza jeśli ma ono wiele przyczyn), ale w wielu przypadkach znacznie zmniejszają jego natężenie.

Podczas gdy aerozole stosuje się poprzez nanoszenie ich do nozdrzy, krople są przyjmowane wewnętrznie w przypadku większości produktów. Należy jednak zawsze dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Maska przeciw chrapaniu

Maska przeciw chrapaniu to już nieco droższa inwestycja, ale za to znacznie skuteczniejsza. Działa na zasadzie wysyłania fal wibracyjnych, które powodują zaciśnięcie rozluźnionych mięśni dróg oddechowych i podniebienia miękkiego, skutecznie eliminując chrapanie u jego źródła.

Poduszka przeciw chrapaniu

Inną metodą na ograniczenie chrapania w jak największym stopniu jest zaopatrzenie się w specjalną poduszkę antychrapiącą. Poduszka ta pomaga zwalczać chrapanie poprzez swój kształt wspierający anatomicznie prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego i głowy, co utrzymuje drogi oddechowe czyste i w prawidłowej pozycji.

Plaster przeciw chrapaniu

Questaplast Naplast Chrapani

Jeśli Twoje chrapanie nie ma charakteru przewlekłego i jest spowodowane ostrym zatkaniem zatok w wyniku przeziębienia, prostym i skutecznym rozwiązaniem jest specjalny plaster, który nakłada się na nasadę nosa przed snem. Podczas snu plaster uwalnia do skóry substancje, które pomagają delikatnie rozluźnić śluzówkę i poprawić drożność nosa, a tym samym złagodzić lub całkowicie wyeliminować chrapanie.

Plaster ten ma zatem działanie podobne do kropli do nosa, z tą różnicą, że nadaje się do dłuższego stosowania bez ryzyka uzależnienia lub oporności. Ponadto, składniki aktywne są uwalniane przez całą noc i dlatego mają dłuższy czas działania niż konwencjonalne aerozole do nosa.

Alternatywą dla tego plastra jest stosowanie specjalnych klipsów na nos, które w przeciwieństwie do plastrów mechanicznie uszczelniają drogi oddechowe. Są one szczególnie przydatne w przypadku problemów ze zwężoną przegrodą nosową.

Zegarek przeciw chrapaniu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o krzyku ostatniej techniki, czyli specjalnym zegarku przeciw chrapaniu. Urządzenie to jest w stanie wykryć wibracje spowodowane chrapaniem. W odpowiedzi na te wibracje, wysyła on delikatny impuls nerwowy do organizmu, aby przerwać chrapanie. Nie musisz się jednak obawiać, że zegarek Cię obudzi – jest to niemal niezauważalny impuls, cały proces działa podświadomie. Jest on szczególnie polecany osobom cierpiącym na chroniczne chrapanie, przy czym przeciwwskazaniem do jego stosowania jest rozrusznik serca.

Rady babci, jak pozbyć się chrapania

Jeśli nie chcesz inwestować w droższe produkty lub jesteś zdecydowanym zwolennikiem naturalnego leczenia według naszych babć, możesz zainspirować się ludowymi radami na temat tego, jak przestać chrapać.

Jak księżniczka na ziarnku grochu lub spróbuj sztuczki z piłką tenisową

Jedną z najczęstszych wskazówek, jak pozbyć się chrapania jest spanie na boku. W tej pozycji drogi oddechowe są najbardziej dostępne. Ale co jeśli nieświadomie przewrócimy się na plecy podczas snu? Kreatywność ludowa wymyśla proste rozwiązanie – wystarczy przyszyć piłkę tenisową do tyłu piżamy. Gdy tylko przewrócimy się na plecy podczas snu, niewygodna piłka zmusza nas do przewrócenia się z powrotem na bok. Pomocna może okazać się również podwyższona poduszka, która uchroni drogi oddechowe przed zablokowaniem.

Zaśpiewaj dobrą piosenkę

Kolejną, być może nieco osobliwą radą jest śpiew. Tak, dobrze przeczytaliście. Nie musisz być wytrawnym śpiewakiem, wystarczy, że będziesz śpiewał przed snem. Śpiew wzmacnia bowiem mięśnie gardła, podniebienia górnego i języka, zapobiegając ich nadmiernemu rozluźnieniu podczas snu, co prowadzi do chrapania. Podobnie może pomóc recytacja niektórych zwrotów w języku, które znasz z dzieciństwa.

Postaw na zioła lub nawilżanie powietrza

Jeśli szukasz poważniejszych porad ludowych, albo cierpisz na chrapanie bardziej z powodu chronicznie zatkanego nosa, spróbuj postawić na zioła. Na przykład ostropest plamisty, mięta pieprzowa lub dziurawiec mogą pomóc w chrapaniu. Możesz je wykorzystać zarówno do przygotowania wieczornej herbaty, jak i do wypełnienia poduszki, na której śpisz.

Diffuser 4078729 640
Nawilżacz powietrza może pomóc w walce z chrapaniem.

Nie do wyrzucenia jest również nawilżacz powietrza lub dyfuzor zapachowy, do którego można dodać kilka kropel olejku eterycznego z mięty lub nagietka. Jeśli nie masz nawilżacza powietrza i nie chcesz w niego inwestować, po prostu połóż mokrą koszulkę lub ręcznik na gorącym grzejniku.

Więcej najlepszych produktów, produktów i środków pomocniczych przeciwko chrapaniu

Babcine rady nie są dla ciebie niczym? Zamiast tego zdaj się na sprawdzone środki przeciw chrapaniu. Mamy dla Ciebie trzy najbardziej sprawdzone.

Pssst! FORTE doustny spray przeciw chrapaniu

Pokud hledáJeśli szukasz taniego, ale skutecznego rozwiązania, wypróbuj spray Pssst przeciw chrapaniu do ust! FORTE. Ten produkt medyczny jest dostępny bez recepty w aptekach, więc nie potrzebujesz recepty. Jest to skuteczny środek przeciw chrapaniu, który zawiera m.in. esencje z bazylii i kadzidłowca, który ma działanie przeciwzapalne. FORTE spray do jamy ustnej zawiera również kombinację wyciągów roślinnych z krokosza barwierskiego, ostropestu plamistego, chmielu, pantenol, olejki eteryczne z szałwii i eukaliptusa oraz mentol, który rozkurcza drogi oddechowe.

Maska przeciw chrapaniu Bauer SL60

Maska antychrapiąca Bauer SL60Jeśli martwisz się przede wszystkim przewlekłym chrapaniem lub bezdechem sennym, postaw na maskę antychrapiącą Bauer, która niezawodnie wykrywa i reguluje chrapanie za pomocą delikatnych impulsów wibracyjnych, jak wspomniano powyżej. Dzięki ergonomicznemu kształtowi maska jest naprawdę wygodna i nie musisz się martwić, że nie będziesz mógł w niej zasnąć. Zaletą jest również łatwość mycia i możliwość ładowania baterii. Producent oferuje nawet poręczną aplikację mobilną Beurer SleepQuiet dla maski, która pozwala śledzić wszelkiego rodzaju statystyki, które rejestrują nie tylko chrapanie, ale także cykl snu.

Zegarek przeciw chrapaniu Snore Stopper

Ten zegarek przeciw chrapaniu działa na podobnej zasadzie. Jak wyjaśniliśmy powyżej, czujnik w zegarku po prostu wykrywa wibracje spowodowane chrapaniem i wysyła kilka naprawdę delikatnych impulsów, które regulują układ nerwowy, a tym samym chrapanie. Zegarek działa na baterie, więc nie ma potrzeby go ładować. Praktyczny jest również elastyczny pasek, dzięki któremu zegarek nie ściska się, a tym samym nie przeszkadza podczas snu.

Rate this post

Podobne wpisy