Najlepsze zatyczki do uszu

Najlepsze Zatyczki Do Uszu Optimized

Znamy zatyczki do uszu jako ochronę w pracy, ale czy kiedykolwiek pomyślałeś, że mogą one być również używane jako akcesorium do dobrego snu? W tym teście wypróbowaliśmy różne rodzaje zatyczek do uszu i wybraliśmy te najlepsze zarówno do pracy, jak i do doskonałego snu.

1. miejsce

Mack’s Original

Macks Spunty

Ulubiona klasyka

Oryginalne zatyczki do uszu dMack’s Original to super miękka ochrona uszu. Użytkownicy preferują kolor miętowy, który jest przyjazny zarówno dla oczu, jak i dla uszu. Mack’s jest marką numer 1 zalecaną przez lekarzy w USA do ochrony przed utratą słuchu. 

2. miejsce

3M™ E-A-R Soft FX

3m Ear Soft

Najlepszy przeciwko chrapaniu

Zatyczki do uszu 3M E-A-R Soft FX mają najwyższy współczynnik SNR 39 dB tłumienia na rynku. Są gładkie, a ich ścięty koniec pozwala na lepsze włożenie i wygodniejsze dopasowanie. Każda para pakowana jest indywidualnie w woreczek.

3. miejsce

Alpine SleepSoft

Alpine Sleep Soft

Zatyczki do uszu do spania

Zatyczki do uszu Alpine SleepSoft z super miękkimi filtrami pozwalają cieszyć się wspaniałym snem nawet przy dużym natężeniu hałasu z otoczenia. Dobry wypoczynek jest kluczem do lepszej wydajności i ogólnego samopoczucia.

Jak wybrać najlepsze zatyczki do uszu?

W dzisiejszych hałaśliwych i stresujących czasach wszyscy tęsknimy za jedną rzeczą – za ciszą. Niestety, często nie jest nam to dane w czasie, kiedy najbardziej tego potrzebujemy, czyli w nocy. Często ze snu wybudza nas chrapiący partner, hałaśliwi sąsiedzi lub przejeżdżające samochody na ulicy. Najłatwiejszym sposobem na dobry sen są zatyczki do uszu. Jak jednak wybrać takie, które będą nie tylko dźwiękoszczelne, ale i wygodne? To właśnie omówimy w kolejnych liniach.

Najlepsze zatyczki do uszu na hałas, sen i chrapanie

Zanim przejdziemy do poszczególnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, przedstawmy w formie krótkich recenzji trzy najlepsze zatyczki do uszu, które pomogą Ci w końcu dobrze się wyspać.

1. Mack’s: najwygodniejsze piankowe zatyczki do spania

Zatyczki do uszu Mack’a są zdecydowanie numerem jeden wśród zatyczek do uszu. Przeważająca większość użytkowników jako ich największą zaletę podaje rzeczywisty komfort, jaki zapewniają. Jako jedne z niewielu zatyczek do uszu na rynku, nie musisz się martwić o to, że Twoje uszy zostaną przygniecione podczas ich używania. Ponadto są one zarówno wodoodporne, jak i hermetyczne. Są one wykonane z miękkiego uszczelniacza silikonowego i wystarczają na około pięć użyć.

Przeciwko hałasowi

Macks Spunty
 • super miękka ochrona słuchu
 • Idealny do pracy lub nauki
 • Różne barwy

2. 3M™ E-A-R Soft FX: ścianka do chrapania.

Jeśli chodzi o tłumienie hałasu, te zatyczki do uszu byłyby zwycięzcą w tej kategorii, ponieważ są jednymi z najbardziej tłumiących hałas zatyczek do uszu na rynku. Są one wykonane z formowalnej pianki i mają specjalny lejkowaty kształt, który pomaga naprawdę uszczelnić kanał słuchowy. Jedynym minusem jest fakt, że nie nadają się one zbytnio do małych uszu z wąskimi kanałami słuchowymi.

Przeciwko chrapaniu

3m Ear Soft
 • Skośne zakończenie
 • najwyższa tłumienność 39 dB
 • łatwiejsze wprowadzenie

3. Alpine SleepSoft: zatyczki do spania, które wytrzymują do 100 użyć

Jeśli szukasz przede wszystkim praktyczności, te zatyczki do uszu będą dla Ciebie odpowiednie. Łatwo je zdjąć dzięki specjalnemu uchwytowi, a szczególnie docenisz ich łatwą konserwację, dzięki której wytrzymają nawet do 100 użyć. Tłumią one około 25 dB, co oznacza, że będą tłumić typowe rozpraszające dźwięki, ale nie musisz się martwić, że nie usłyszysz np. dzwonka do drzwi lub budzika.

Na sen

Alpine Sleep Soft
 • wielokrotnego użytku
 • pochłaniają hałas z otoczenia i chrapanie
 • można się bawić całą noc

Jak wybrać zatyczki do uszu?

Przedstawiliśmy naszych trzech faworytów wśród zatyczek do uszu, ale teraz przyjrzyjmy się poszczególnym kryteriom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zatyczek do uszu. Oprócz ceny, najważniejszym kryterium jest poziom amortyzacji i komfortu, czyli elementy zależne przede wszystkim od materiału, z którego wykonane są słuchawki. Jakie więc rodzaje możemy wybrać?

Jaki jest najlepszy materiał na zatyczki do uszu?

Podstawowe materiały, z których wykonuje się zatyczki do uszu to pianka poliuretanowa, wosk i formowalny silikon, plastik oraz tytan lub aluminium. Przyjrzyjmy się więc ich wadom i zaletom.

Pianka poliuretanowa: dla właściwego tłumienia

 • Pianka jest najlepszym materiałem tłumiącym ze wszystkich
 • Minusem może być niższy poziom komfortu
 • Jedna para wystarcza na około pięć noszeń, przy dłuższym noszeniu istnieje ryzyko infekcji ucha.

Wosk i formowalny silikon: pasuje idealnie

 • Nieco gorsze tłumienie
 • Całkowita wygoda – woskowe i silikonowe wkładki douszne nie wchodzą bezpośrednio do kanału słuchowego, lecz „rozpłaszczają się” wokół otworu słuchowego
 • Żywotność podobna do zatyczek piankowych, tj. pięć zastosowań

Tworzywo sztuczne: długa żywotność

 • Tłumi podobnie jak wosk i korki silikonowe
 • Nie tak wygodne jak wosk i silikon, ale bardziej komfortowe niż pianka
 • Główną zaletą jest naprawdę długa żywotność, ponieważ można je prać i nie odkształcają się.

Tytan i aluminium: wzornictwo i doskonała cisza

 • Doskonałe tłumienie: nie pochłaniają dźwięku, lecz go blokują
 • Stosunkowo wygodne, ponieważ zawierają piankowe wkładki
 • Praktycznie nieograniczona trwałość (wkładki piankowe można wymienić na nowe)
 • Różnorodność wzorów
 • Służy raczej do ochrony przed hałasem niż do spania

Ceny zatyczek do uszu

Kolejnym kryterium, które często bierzemy pod uwagę jest cena. Czego więc oczekiwać od różnych kategorii cenowych?

Szpilki do 6 PLN

Do trzydziestu koron możemy znaleźć głównie korki piankowe. W pakiecie jest ich zazwyczaj więcej, więc jedna para kosztuje zazwyczaj około pięciu koron. Jednak niska cena może być zrównoważona przez fakt, że mają one naprawdę krótką żywotność, więc będziesz musiał kupić wtyczki częściej. Są one szczególnie warte uwagi, jeśli chcesz z nich korzystać sporadycznie (np. w podróży itp.).

Szpilki do 19 PLN

W tej kategorii cenowej znajdą Państwo korki silikonowe i woskowe. Te znowu mają podobną trwałość jak zatyczki piankowe, więc jest to raczej inwestycja w komfort. Będziesz z nich korzystać nie tylko w podróży, ale dzięki ich prawdziwej wygodzie, także w kontekście długotrwałego użytkowania.

Wtyczki do 37 – 56 PLN

W kategorii cenowej od dwustu koron wzwyż znajdziemy większe (a więc bardziej opłacalne) opakowania wspomnianych zatyczek piankowych, bardziej wyszukane warianty zatyczek silikonowych, a przede wszystkim zatyczki plastikowe i metalowe. W przypadku dwóch ostatnich, wyższa cena jest zdecydowanie warta tego ze względu na ich praktycznie nieograniczoną żywotność.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zatyczek do uszu

Tak, możesz również kupić specjalne zatyczki do uszu przeznaczone dla wrażliwych lub małych uszu. Są one zazwyczaj nie tylko mniejsze, ale także gładsze i lepiej ukształtowane. Można na przykład kupić zatyczki do uszu dla kobiet lub dzieci, które lepiej pasują do małych przewodów słuchowych.

Jaka jest różnica między wkładkami dousznymi a klapkami?

Klapki oferują naprawdę wysoki poziom izolacji akustycznej, ale ponieważ nie przylegają bezpośrednio do ucha, są niewygodnym rozwiązaniem, które nadaje się raczej do hałaśliwych środowisk pracy niż do spania itp. W przypadku naprawdę hałaśliwego otoczenia można wypróbować połączenie klapek z wkładkami dousznymi, aby uzyskać najlepszą ochronę słuchu. Wadą nauszników może być nieco wyższa cena zakupu, ale w przeciwieństwie do niektórych rodzajów zatyczek do uszu, nie mają one ograniczonego czasu użytkowania.

Co oznacza ANR?

ANR to skrót od Active Noise Reduction, co oznacza Aktywną Redukcję Hałasu. Jest to urządzenie wbudowane w niektóre wkładki douszne (zazwyczaj metalowe), które posiada wbudowany elektroniczny system redukcji hałasu.

Ile razy mogę użyć zatyczek do uszu?

Liczba zastosowań zależy głównie od rodzaju materiału, z którego wykonane są korki. Podczas gdy zatyczki piankowe, silikonowe i woskowe mogą być używane tylko kilka razy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko infekcji ucha, na przykład, plastikowe i metalowe mogą być używane prawie bez ograniczeń. Nie można jednak zapominać o ich regularnym myciu, aby usunąć woskowinę i inne zanieczyszczenia, które przywarły do zatyczek podczas ich użytkowania.

2.7/5 - (3 votes)

Podobne wpisy