Najlepsze esencje Bacha – opinie, doświadczenia z kroplami

Top Najlepsze Esencje Bacha

Jeśli szukasz naturalnego i całkowicie bezpiecznego sposobu, aby położyć kres wielu negatywnym stanom psychicznym, esencje Bacha, znane również pod krótszą nazwą olejków Bacha, mogą być właśnie dla Ciebie. W kolejnych liniach nie tylko przyjrzymy się, czym właściwie są esencje Bacha, ale także przedstawimy ich działanie, sposób wytwarzania i najczęstsze zastosowania. Na koniec mamy listę tych najbardziej popularnych.

Jakie są najlepsze esencje Bacha i które wybrać?

1. Miejsce

Esencje Bacha – Mieszanka Dobranoc i spokojnych snów

Bach Esence Na Sen

Ułatwia głęboki sen

Czy często budzisz się z uczuciem, jakbyś zamiast spać, przebiegł w nocy maraton? Czy liczysz setki owieczek przed zaśnięciem, a mimo to nie możesz przestać? Ta mieszanka esencji może pomóc.

2. Miejsce

Esencje Bacha – Esencja Kryzysowa – krople

Bach Kryzys Spadki

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Tak zwane „lekarstwo ratunkowe” jest najbardziej znaną i najczęściej stosowaną mieszanką esencji, którą warto mieć pod ręką, w torebce lub torbie w nagłych wypadkach. Krople pomogą uspokoić i zharmonizować napięte stany emocjonalne.

3. Miejsce

Esencja Bacha – Blend Spokój i wewnętrzne piękno

Smes Czyszczenie I Podawanie

Przy nagłych zmianach i stresie

W chwilach nagłych zmian, zawirowań życiowych i zwiększonego stresu, mieszanka ta pomaga się uspokoić i zyskać niezbędną perspektywę. Krople dają wytrwałość, wewnętrzną harmonię i niezbędną odwagę do działania.

Czym są esencje Bacha?

Jest to zbiór trzydziestu ośmiu unikalnych esencji z różnych kwiatów, drzew i innych roślin. Oprócz tych podstawowych esencji, istnieje esencja numer trzydzieści dziewięć, zwana esencją kryzysu, która jest mieszanką pięciu z nich. Ponieważ jednak różni się ona nieco od esencji serii, skupimy się najpierw na charakterystyce serii podstawowej.

Co więc powinieneś wiedzieć o esencjach kwiatowych Bacha? Przede wszystkim należy podzielić je na kilka podstawowych grup w zależności od obszaru, którego dotyczą. W większości przypadków ich działanie związane jest głównie z negatywnymi stanami psychicznymi, ale mogą one również znacząco wpływać na nasze zdrowie fizyczne, o czym dowiesz się wkrótce w części poświęconej działaniu środków Bacha.

Dlaczego nazywa się ją esencją kryzysową (kroplami kryzysowymi)?

Zanim przejdziemy do samych efektów, musimy zatrzymać się na chwilę przy wspomnianej wcześniej istocie kryzysu. Różni się ona od innych esencji z tej serii głównie tym, że nie jest to esencja z jednej rośliny, ale mieszanka pięciu różnych esencji. Są one tak dobrane, aby połączyć moc poszczególnych esencji, dzięki czemu powstała esencja kryzysowa ma bardzo specyficzne działanie.

Jak sama nazwa wskazuje, esencja kryzysowa może wywołać uczucie spokoju i relaksu. Wykorzystasz go szczególnie w napiętych sytuacjach, kiedy musisz szybko i skutecznie pozbyć się stresu. Jest on nawet tak skuteczny, że stanowi powszechny element wyposażenia brytyjskiej policji, która używa go do uspokajania ludzi w szoku lub innych napiętych sytuacjach. Może to być między innymi bardzo praktyczny sposób na stłumienie ataku paniki lub lęku, albo na przykład na pokonanie wielu fobii, takich jak strach przed lataniem czy klaustrofobia.

UWAGA

Kryzysowe krople działają na stany lękowe i nieszczęśliwe, beznadziejne uczucia. Jeśli jednak dolegliwości te utrzymują się przez dłuższy czas, lepiej skonsultować się z lekarzem. W każdym razie esencje i krople Bacha na kryzys są dobre w sytuacjach stresowych, a ich pierwsze efekty są często natychmiastowe. Dlatego dobrze jest nosić te krople w kieszeni lub torebce. Wtedy będziesz mógł je wykorzystać w każdej napiętej sytuacji. Należy jednak uważać, aby nie zażywać kropli z alkoholem.

Jakie są efekty stosowania esencji Bacha?

Jeśli wrócimy do esencji Bacha, to one również mają szereg pozytywnych efektów na ludzki umysł i ciało. Efekty te zależą głównie od grupy, do której należą. W sumie jest siedem grup:

  • strach
  • Niepewność
  • brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami
  • samotność
  • nadwrażliwość na wpływy i idee
  • beznadziejność i małostkowość
  • nadmierna troska o innych

Same esencje są już zaprojektowane dla konkretnego, specyficznego problemu. Przykładowo, gdybyśmy mieli wybrać esencje z pierwszej grupy, czyli strachu, to znajdziemy tu np. osikę (esencja nr 2), która pomaga w walce z nieuzasadnionymi lękami, albo przeciwnie – esencję nr 26, czyli pięciornik dziewięciolistny, który pomaga w walce z lękiem panicznym.

Do czego są one najczęściej używane?

Jak widać z powyższego, esencje Bacha znajdują zastosowanie głównie w rozwiązywaniu problemów i blokad psychologicznych. Nie oznacza to jednak, że nie mogą one również rozwiązywać problemów związanych z naszym ciałem fizycznym – wręcz przeciwnie. W rzeczywistości dr Edward Bach, twórca esencji Bacha, wierzył, że zdrowie fizyczne jest lustrzanym odbiciem zdrowia psychicznego. W praktyce krople Bacha stosowane są do łagodzenia ataków paniki, zwalczania stanów lękowych oraz jako naturalny suplement diety dla dzieci z zaburzeniami koncentracji uwagi.

Mogą być używane do harmonizowania umysłu i ciała, nie tylko ludzkiego, ale również zwierzęcego. Dla zwierząt domowych, mogą być stosowane zwłaszcza jeśli zwierzę cierpi na paniczny strach lub różne lęki, które są typowe dla psów schroniska, które mają nieprzyjemną przeszłość. Nie jest to wyjątkiem w przypadku większych zwierząt, takich jak konie.

Jak powstają esencje?

Chociaż od czasu, gdy Edward Bach wyprodukował swoje pierwsze esencje minęło wiele lat, proces produkcji niewiele się zmienił. Kwiaty są nadal zbierane z dzikich drzew, krzewów i ziół, a następnie umieszczane w (najlepiej kryształowych) misach, zalewane czystą wodą źródlaną i pozostawiane do maceracji na słońcu przez trzy do czterech godzin. Tak przygotowana woda z kwiatów, tzw. nalewka macierzysta, jest następnie konserwowana winiakiem w proporcji 1:1.

Oprócz tej tradycyjnej metody można było jednak znaleźć również nieco szybszy sposób wytwarzania kropli Bacha, a mianowicie poprzez gotowanie. Zamiast macerować na słońcu, pozwalamy kwiatom gotować się w czystej wodzie przez pół godziny, a następnie konserwujemy je ponownie alkoholem po ostygnięciu.

Recenzje najlepszych esencji

Ponieważ istnieje ogromna ilość esencji Bacha i ich mieszanek, nie jest możliwe podsumowanie wszystkich ich pozytywnych efektów i zastosowań w jednym artykule. Dlatego przynosimy Państwu krótkie recenzje trzech najlepszych mieszanek esencji Bacha, z których każda ma nieco inne zastosowanie.

Esencje Bacha – Mieszanka Dobranoc i spokojnych snów

Jeśli masz problemy z zasypianiem, ta mieszanka esencji Bacha może być dla Ciebie odpowiednia. W odróżnieniu od innych marek na rynku, zawiera wyjątkowo wysoki udział składników aktywnych, bo aż 7%. W składzie znajdziemy m.in. kasztanowiec biały i czerwony, malwę wiśniową, wiciokrzew czy sosnę szkocką.

Doświadczenie z esencjami Bacha na sen

Ciało, umysł i ogólnie organizm potrzebują wsparcia w postaci odpoczynku przed snem. Esencje Bacha działają zazwyczaj na zestresowany i niespokojny umysł. No właśnie, to jest największy sekret tych kropli. Dzięki unikalnej mieszance składników wspomagających sprzyjają wyciszeniu organizmu. Kiedy kładziesz się do łóżka i przygotowujesz się do snu, nie powinieneś mieć tylu myśli biegających przez twoją głowę. Tylko wtedy będziesz w stanie szybciej zasnąć, a Twoje ciało szybciej zapadnie w głęboki sen, w którym doskonale wypocznie.

Ta mieszanka esencji może pomóc. Dzieje się tak dlatego, że ułatwia on rozpoczęcie głębokiego snu, podczas którego organizm może naprawdę odpocząć. Krople pomogą Ci naładować się energią w ciągu nocy i obudzisz się z nimi o wiele łatwiej, pełen witalności.

Efektem jest nie tylko przyjemny zapach, ale również szereg korzystnych efektów dla umysłu. Podczas gdy kasztan pomaga uspokoić ciało i głowę, malwa pomaga zachować równowagę, a sosna zwalcza depresyjne myśli. Z równowagi umysłu, że ta mieszanka Bach przyniesie Ci, będziesz spać jak dziecko.

Esencje Bacha – Esencja kryzysowa – krople kryzysowe

Chociaż wspomnieliśmy już o tzw. Krizovkach, ze względu na ich popularność musimy je umieścić na końcu naszego artykułu. Ta unikalna mieszanka została specjalnie zaprojektowana przez samego Edwarda Bacha do zwalczania paniki, napięcia psychicznego i stresu.

Marka Plant Energy wnosi do naszego zabieganego życia utraconą harmonię w postaci Esencji Kwiatowych Bacha. Napełnione energią roślin krople pomagają zrównoważyć nasze stany emocjonalne i uwolnić się od wielu codziennych trosk. Pomoc znajdą w nich zarówno dorośli, dzieci, jak i zwierzęta domowe.

Doświadczenie z esencjami Bacha i kroplami kryzysowymi

Wielu klientów posiada zestaw kryzysowy na wypadek niespodziewanych sytuacji w pracy, ale także w życiu codziennym. Z pewnością nie oczekujcie, że będą one tak zwane niezawodne. Nie są aż tak silne. Jednak mogą one pomóc Ci znaleźć wewnętrzny spokój od stresu, który najbardziej Cię irytuje. Czy w napiętych sytuacjach przed rozmową o pracę, przed pierwszą randką lub kiedy idziesz prosić o podwyżkę, na przykład.

A jakie składniki aktywne zawiera? Podobnie jak w mieszance na spokojny sen, znajdziemy w tych kroplach malwę wiśniową, która pomaga odzyskać utracony spokój. Z kolei zawartość białej winorośli uziemi nas i przywróci do chwili obecnej, a pokrzywa gruczołowa złagodzi wewnętrzny niepokój i nerwowość.

W przypadku, gdy cierpimy na koszmary senne lub opóźniony szok po napiętej sytuacji, wiązówka błotna przyniesie ulgę naszej psychice. Szczególnie ważna jest ostatnia esencja zawarta w Crispies, a mianowicie Elderberry, która pomaga nam wewnętrznie przetworzyć przeżyte traumy, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Tak zwany „Crisis Remedy” jest najbardziej znaną i najczęściej używaną mieszanką esencji, którą warto mieć pod ręką, w torebce lub torbie w nagłych wypadkach.

A jakie składniki aktywne zawiera?

Bach Essences – Blend Calm and InnerPrzyjrzymy się mieszance esencji Bacha o nazwie Calm and Inner Beauty. Podobnie jak dwie poprzednie mieszanki, zawiera 7% składników aktywnych i minimalną ilość alkoholu (27%), dzięki czemu jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, małych dzieci i zwierząt domowych.

Doświadczenie z esencjami Bacha i kroplami uspokajającymi

Wiele osób zażywających krople przez dłuższy czas chwali sobie poprawę nastroju, ludzie są bardziej komunikatywni i nie boją się wypowiadać swoich myśli. Ludzie po prostu przestają siebie nie doceniać, bo stają się wewnętrznie zharmonizowani, nie są zestresowani i wreszcie podejmują działania.

Mieszanka esencji z dzikich gatunków roślin zebranych w czystej przyrodzie niemieckich Alp jest przetwarzana dokładnie według oryginalnych procedur dr Bacha. W momentach nagłych zmian, zawirowań życiowych i zwiększonego stresu, mieszanka ta pomaga się uspokoić i zyskać niezbędną perspektywę. Krople dają wytrwałość, wewnętrzną harmonię i niezbędną odwagę do działania.

W składzie tej pachnącej mieszanki znajdziemy wspomnianą już malwę wiśniową i pokrzywę gruczołową. Esencja z modrzewia zwalczy nieufność, a z brzeziny europejskiej da nadzieję i wiarę w lepsze czasy. Esencje z orzecha włoskiego i lnicznika siewnego pomogą Ci odnaleźć odwagę i męstwo.

Rate this post

Podobne wpisy