Kraken rum recenzje – dobry rum w stylowym pirackim płaszczu

Kiedy mówimy Karaiby, większość z nas myśli o najsłynniejszym filmie Johnny’ego Deppa, Piraci z Karaibów i jego pamiętnym kapitanie Jacku Sparowu, którego tu i tam na morzu zaskakuje przerażający Kraken, oprócz rumu.

W destylarni Proximo Spirits postanowili zjednoczyć dwa karaibskie stowarzyszenia, a efektem jest Kraken Black Spiced Rum, rum tak czarny jak głębina, w której żyje legendarny potwór Kraken. Przyjrzyjmy się więc temu wyjątkowemu pikantnemu rumowi w niewątpliwie stylowej butelce.

Jak narodził się Kraken

Jak już wspomniano, producentem tego rumu jest firma Proximo Spirits, a konkretnie Kraken Black Spiced Rum jest produkowany na karaibskim Trynidadzie i Tobago. Jest to stosunkowo nowy rum, wprowadzony na rynek w latach 2009/2010. Powstaje poprzez zmieszanie kilku rodzajów rumu destylowanego metodą garnkową z naturalnie słodkiej melasy (tzw. pot-still). Do powstałej mieszanki dodaje się trzynaście ściśle tajnych przypraw, które nadają rumowi specyficzny pikantny smak, a następnie przechowuje się w beczkach z amerykańskiego dębu przez rok do dwóch lat. Powstały rum ma zawartość alkoholu 40% – jest to nieco powyżej średniej dla tego rodzaju rumu, co znajduje odzwierciedlenie w uzyskanym smaku.

Ciemnoczarny, słodki, pikantny rum Kraken.

Szczegóły rumu i recenzje

Szczegóły rumu i recenzje

  • Kraj: USA
  • Destylarnia: Rum Kraken
  • Wiek: 2 lata
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: hiszpański, melasa
  • Kolor: Czarna

Nasza ocena

84 %

Oceny czytelników

3.2/5 - (6 votes)

Stylowy piracki rum

Na pierwszy rzut oka Kraken jest szczególnie interesujący ze względu na mistrzowsko wykonane opakowanie. Butelka w kształcie typowego wiktoriańskiego wiaderka do rumu to naprawdę przyjemność dla oka, dodatkowo butelka świetnie się trzyma dzięki dwóm praktycznym uszom. Wisienką na torcie jest naprawdę głęboka czerń Krakena, która symbolizuje ciemne głębiny morskie, gdzie ten potworny krakatice czai się na niczego niepodejrzewających żeglarzy. Dzięki czarno-białej etykiecie, której nie można przegapić, ze szczegółowym rysunkiem mitycznego morskiego potwora burzącego elegancki wiktoriański statek, na pewno nie zmieści się na półce z innymi likierami. Ciekawym detalem jest dobrana czcionka, która gustownie dopełnia całość projektu. W każdym razie myślę, że butelka Krakena będzie ozdobą każdego domowego baru. Jak Don Papa ze swoją oryginalną etykietą lub Bumbu Rum XO ze swoją specyficzną butelką.

Kolor, zapach i smak

Jak już wspomniano, Kraken Black Spiced Rum charakteryzuje się przede wszystkim głębokim czarnym kolorem. Trzeba jednak powiedzieć, że w szkle nie wygląda już tak ciemno, ma raczej lekko czerwonawy odcień. Generalnie jednak można powiedzieć, że jest znacznie ciemniejszy od innych rumów z kategorii przyprawionej, co wynika głównie z wybarwienia karmelem. Puryści rumu mogą być wściekli, ale muszę przyznać, że mimo zabarwienia karmelem, czarna zawartość butelki ma swój urok.

Ale teraz przejdźmy do zawartości samej butelki – kiedy ją otwieramy, jako pierwsi wita nas dobrze znany korzenny aromat typowy dla rumów przyprawowych, być może nieco przytłoczony wysoką zawartością alkoholu. Ale wtedy możemy poczuć mocne tony wanilii uzupełnione zapachem karmelowej melasy, goździków i nowych przypraw.

Pod względem smaku pierwszy łyk jest bardziej alkoholowy, ale potem przyjemny smak wanilii z odcieniami ciemnych owoców. Na podniebieniu jest nieco bardziej wytrawne, poczujesz zwłaszcza smak gorzkiej czekolady, karmelu i cynamonu, a następnie nuty pieprzu i brązowego cukru. Wykończenie zawiera subtelne drzewne tony. Ogólnie jednak można powiedzieć, że najbardziej wyrazisty jest smak wanilii, goździków i pieprzu, tak jak przyprawionego rumu przystało.

Kto najbardziej lubi Krakena?

Kraken to doskonały wybór dla każdego, kto ceni pikantny rum w stylowym opakowaniu. Szczególnie dobrze komponuje się z colą, doskonale komponuje się ze swoim słodkim smakiem, ale także samodzielnie lub na kostce lodu. Fakt, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się rumów w swojej kategorii, również mówi sam za siebie. Jeśli więc nie jesteś purystą rumowym, który nie lubi barwienia rumu karmelem, nie wahaj się dotrzeć do Krakena. Cena za 0,7 l wynosi około 99 – 140 zl. To całkiem dobra cena za całkiem niezły rum. Za tę cenę możesz kupić Pampero. To jest rum, który jest również wystarczająco dobry pod względem ceny / wydajności.

Podobne wpisy