Najlepsze koce elektryczne

Najlepsze Koce Elektryczne

Prawdopodobnie każdy z nas lubi być ciepły. Jeśli jednak nie możesz się ogrzać po powrocie z zimowego smutku, koc elektryczny może okazać się bardzo pomocny. Może to pomóc nie tylko osobom o zimnym sercu, ale również osobom cierpiącym na przykład na bóle stawów lub mięśni. W dzisiejszym artykule nie tylko przyjrzymy się temu, czym właściwie jest koc elektryczny i dla kogo jest odpowiedni, ale także doradzimy, jak wybrać ten najlepszy.

Zwycięzca

Klarstein Dr. Watson XXL-BG

Klarstein Comfort Recenzje

Jest to bardzo duży koc, który wykonany jest z bardzo wygodnego materiału. Koc jest naprawdę duży, więc nadaje się dla pary.

Wybór redakcji

ETA Shaggy 4325

Eta Shaggy 300x300

Jest to bardzo duży koc, który wykonany jest z bardzo wygodnego materiału. Koc jest naprawdę duży, więc nadaje się dla pary.

Cena/jakość

Gallet CCH130

Gallet Cch130 Receenzja

Kocyk wykonany jest z bardzo wygodnego materiału typu mikropolar. Rozgrzewa się do temperatury 32 – 35 °C.

Co to jest koc elektryczny?

ak sama nazwa wskazuje, koc elektryczny to koc wyposażony w płaski elektryczny element grzewczy, który jest kontrolowany przez termostat. Ponieważ koc elektryczny ma zazwyczaj bardzo dobrą izolację termiczną, zazwyczaj robi to przy niskiej mocy około 100 W. Istnieje mnóstwo koców grzewczych dostępnych w różnych rozmiarach i z różnych materiałów. A jakie są te najlepsze?

Recenzje koców elektrycznych

W poniższym artykule, mamy jasny przewodnik na temat tego, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze koc elektryczny. W przypadku, gdy wolisz od razu zabrać się za wybór, przynieśliśmy Ci krótkie recenzje popularnych koców grzewczych.

Klarstein Dr. Watson XXL-BG

Klarstein Comfort Recenzje

Jeśli szukasz koca grzewczego o naprawdę pokaźnych wymiarach, sięgnij po ten koc elektryczny o wymiarach 200×180 cm, dzięki czemu nadaje się dla dwóch osób. Wykonany jest z miękkiego mikro pluszu w kolorze brązowym. Podobnie jak koc Sanitas, ze względów bezpieczeństwa wyłącza się po trzech godzinach. Moc 120 W i trzy ustawienia temperatury zapewniają, że możesz regulować temperaturę w zależności od swoich potrzeb. Praktyczny jest również wyjmowany regulator temperatury, dzięki któremu możemy wyprać koc w pralce.

Korzyści

 • Wysoka wydajność
 • Duże wymiary
 • Możliwość prania dzięki wyjmowanemu regulatorowi temperatury


Wady

 • Tylko 3 ustawienia temperatury
 • Wysoka cena

ETA Shaggy 4325

Eta Shaggy 300x300

Naszą przedostatnią wskazówką jest koc rozgrzewający Sencor o Ten koc elektryczny ETA do łóżka jednoosobowego łączy w sobie nie tylko wysoką moc 120 W, dziewięć ustawień temperatury, pilota i ciepły polar. Poręczny jest również pilot zdalnego sterowania z podświetlanym wyświetlaczem, automatyczne utrzymywanie temperatury oraz możliwość ustawienia czasu nagrzewania do dziewięciu godzin.

Korzyści

 • 9 ustawień temperatury
 • Wstępne podgrzewanie
 • Wysoka wydajność
 • Czujnik bezpieczeństwa
 • Przyjemny, miękki materiał


Wady

 • Kolor szary nie pasuje do zdjęcia

Gallet CCH130

Gallet Cch130 Receenzja

Ten koc grzewczy jest idealnym wyborem, jeśli szukasz koca elektrycznego o większej mocy, odpowiedniego do pojedynczego łóżka. Oprócz mocy 120 W, oferuje on dziewięć ustawień temperatury, dołączony pilot zdalnego sterowania oraz możliwość prania w pralce. Przydatne są również czujniki zabezpieczające przed przegrzaniem, automatyczne utrzymywanie temperatury lub wyłącznik czasowy. Wykonany jest z przyjemnego mikropolaru w kolorze brązowym.

Korzyści

 • 9 ustawień temperatury
 • Wymiary dla łóżka pojedynczego
 • Wysoka wydajność
 • Wyższa cena


Wady

 • Nieestetyczny koc

Sencor SUB 190

Sencor Sub190

Naszą przedostatnią wskazówką jest koc grzewczy Sencor o wymiarach na jedno łóżko, czyli 150×80 cm. Wykonany jest ze sztucznego runa owczego i oferuje moc 60 W, pilot zdalnego sterowania i dwa ustawienia temperatury. Ponadto, w zestawie znajduje się również zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz odłączany przewód.

Korzyści

 • Rozmiar dla pojedynczego łóżka
 • Lampka kontrolna włączonego zasilania
 • Wygodny materiał
 • Tylko 2 ustawienia temperatury


Wady

SANITAS SHK 22

Sanitas Shk22

Koc grzewczy Sanitas o wymiarach 47×36 cm może pochwalić się sześcioma ustawieniami temperatury oraz wygodnym, oddychającym materiałem wierzchnim. Posiada poręczne pokrętło temperatury, a dzięki mocy 100W szybko się nagrzewa. Szczególnie pozytywnie oceniamy jej bezpieczeństwo – nie tylko wyłącza się sama po dziewięćdziesięciu minutach, ale posiada również system bezpieczeństwa z ochroną przed przegrzaniem.

Korzyści

 • 6 ustawień temperatury
 • Możliwość prania dzięki wyjmowanemu regulatorowi temperatury
 • Szybka rozgrzewka


Wady

 • Mały rozmiar

Sencor SUB 181

Sencor Sub 181 1

W przypadku, gdy szukasz koca elektrycznego o mniejszej mocy, sięgnij po koc Sencor o mocy 60 W. Nadaje się on do pojedynczego łóżka ze względu na wymiary 150×80 cm. Koc wykonany jest w 100% z poliestru, który jest ciepły i przyjemny w dotyku. Podobnie jak nasze poprzednie propozycje, wyposażony jest w wyjmowany regulator temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Korzyści

Wymiary
Przystępna cena
Możliwość wyboru kilku kolorów


Wady

Tylko dwa stopnie temperatury

Jak wybrać najlepszy koc elektryczny?

Jeśli zdecydujesz się na zakup koca grzewczego, powinieneś pamiętać o kilku kryteriach przy jego wyborze. Są one ważne nie tylko dla Twojego komfortu, ale także dla bezpiecznego użytkowania zakupionego koca.

Parametry

Przede wszystkim należy skupić się na parametrach produktu, a w szczególności na jego wymiarach i parametrach użytkowych. Wymiary zależą przede wszystkim od przeznaczenia – jeśli szukasz koca, który wygodnie ogrzeje Twoje łóżko, poszukaj koca o wymiarach dopasowanych do Twojego łóżka. Z drugiej strony, jeśli chcesz ogrzać zimne dłonie lub stopy podczas oglądania telewizji, albo rozgrzać obolałe plecy lub stawy, mniejszy koc rozgrzewający jest praktycznym wyborem. Jeśli chodzi o wydajność, głównym czynnikiem jest szybkość, z jaką koc się nagrzewa. W praktyce oznacza to, że w przypadku poduszek i mniejszych koców można sobie poradzić z mniejszą mocą około 60 W, podczas gdy w przypadku większych koców preferowana jest moc 100 W i więcej.

Wyposażenie i cechy

Podczas gdy wydajność i wymiary są dość porównywalne u różnych producentów, poszczególne koce mogą się znacznie różnić pod względem ilości wyposażenia i funkcji. A czym one są?

Czas nagrzewania

Krótki czas nagrzewania jest szczególnie przydatny, gdy trzeba się szybko ogrzać np. po powrocie z zewnątrz. Jeśli jednak nie zależy nam zbytnio na szybkości nagrzewania, jest to zbędna inwestycja. Średni czas nagrzewania wynosi około trzydziestu minut, przy czym szybkie modele są w stanie nagrzać się w ciągu kilku sekund.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

O ile szybkie nagrzewanie jest raczej dodatkiem, o tyle zabezpieczenie przed przegrzaniem, które automatycznie wyłącza koc, powinno być standardowym wyposażeniem koców elektrycznych. Gdyby koc się przegrzał, mogłoby dojść nie tylko do poparzeń, ale także np. do groźnego pożaru.

Automatyczne wyłączanie

Jednak automatyczne wyłączenie nie musi być uruchamiane tylko w momencie przegrzania. Niektóre koce posiadają funkcję, która pozwala na automatyczne wyłączenie po określonym czasie. Jest to szczególnie doceniane w kontekście oszczędności energii elektrycznej.

Timer

Istnieje również timer związany z automatycznym wyłączaniem. Dzięki niemu możemy ustawić jak długo koc ma być ciepły. Funkcja ta jest szczególnie praktyczna, jeśli śpisz z kocem grzewczym. Nie tylko oszczędzasz na kosztach energii, ale przede wszystkim unikasz ryzyka poparzeń.

Materiał

Nie trzeba chyba mówić, że koc elektryczny powinien być przyjemny w dotyku. Ponadto materiał musi być wystarczająco trwały i dobrze rozprowadzać ciepło. Dobrym wyborem są również materiały, które bez problemu można prać w pralce. I na koniec zastanów się nad odpowiednią grubością materiału – jeśli będzie zbyt cienki, podczas snu będziesz odczuwać każdy sznurek.

Kontrole

W przypadku sterowania kocem elektrycznym, zazwyczaj mamy do wyboru sterownik z pokrętłami lub przyciskami do regulacji temperatury. Praktycznym rozwiązaniem jest również podświetlany wyświetlacz, który pozwala widzieć sterowanie nawet w nocy.

Ustawienie temperatury

Poszczególne koce mogą również różnić się liczbą ustawień temperatury. Podczas gdy tańsze modele oferują od dwóch do trzech ustawień, w droższych kocach elektrycznych można znaleźć nawet dziewięć ustawień. Dzięki większemu zakresowi ustawień temperatury można ustawić temperaturę odpowiednią dla różnych dolegliwości, takich jak na przykład artretyzm lub ból pleców.

Konsumpcja

Jeśli chcesz zaoszczędzić na zużyciu prądu, wybierz koce grzewcze o niższej mocy, od 40 W. W przypadku droższych koców o mocy ponad 100 W musisz liczyć się z wyższym zużyciem prądu.

Cena

Wreszcie, ale nie najmniej, trzeba również myśleć o cenie. Jeśli szukasz koca grzewczego do okazjonalnego użytku, tańsze modele o mniejszej mocy są dobrym wyborem. Jeśli chcesz, na przykład, koc do łóżka o większej mocy i szybkiego ogrzewania, trzeba wziąć pod uwagę wyższą cenę. Ogólnie rzecz biorąc, cena koców elektrycznych wynosi od 400 do 2000 koron, w zależności od mocy, wielkości i liczby funkcji.

Dla kogo odpowiednia jest terapia ciepłem?

Jak już wspomnieliśmy, koce rozgrzewające nadają się nie tylko do utrzymania ciepła, ale także do leczenia niektórych dolegliwości. A czym one są?

Ból mięśni

Ból mięśni z pewnością nie jest przyjemny, niezależnie od tego, czy jest spowodowany długim dniem w pracy, czy popołudniem spędzonym na siłowni. Suche ciepło koca grzewczego jest właśnie tym, co rozluźnia napięte mięśnie i przyspiesza gojenie oraz powrót do zdrowia.

Ból przewlekły

Suche ciepło również pomoże, jeśli źródłem bólu nie jest wysiłek lub stan zapalny. Ciepło z koca grzewczego może zapewnić rozluźnienie mięśni i ulgę w przewlekłym bólu.

Obrażenia

Podobnie koc elektryczny może znaleźć swoje zastosowanie w rehabilitacji urazów. Suche ciepło może zwiększyć przepływ krwi, a tym samym dotlenienie, co jest niezbędne do prawidłowego gojenia się tkanek.

Zapalenie stawów

Artretyzm, choroba zapalna stawów, może sprawić, że życie stanie się bardzo niewygodne. Dlatego też wielu lekarzy zaleca terapię suchym ciepłem, aby pomóc złagodzić ból. Terapia ciepłem powinna być jednak zawsze konsultowana z lekarzem, który zna stan zdrowia danego pacjenta.

Stres

Wreszcie, co nie mniej ważne, suche ciepło może złagodzić napięcie i stres dzięki swojej wyjątkowej zdolności do rozluźniania napiętych mięśni i wywoływania relaksu.

Dla których terapia ciepłem nie jest odpowiednia

Koc elektryczny, choć jest praktycznym pomocnikiem, nie jest odpowiedni dla każdego. Unikaj go, jeśli cierpisz na zapalne choroby skóry (takie jak łuszczyca) lub masz rozrusznik serca. Jeśli nie jesteś pewien, czy koc grzewczy jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z lekarzem, który zna Twój stan zdrowia.

Najczęściej zadawane pytania

Czy koce elektryczne są bezpieczne?

Tak, koce elektryczne są bezpieczne, ale należy zadbać o ich prawidłowe użytkowanie lub zakupić koc z automatycznym wyłączaniem i czujnikiem przegrzania.

Rate this post

Podobne wpisy