Hendrick’s Gin – recenzja ginu

Limitowana edycja aromatycznego ginu pachnącego głębokimi tonami kwiatów Hendrick’s Gin to idealna opcja na powolne delektowanie się przyjemnymi wieczorami oraz na ciekawe okazje, kiedy chce się pić tylko to, co najlepsze.

Światowej sławy dżin z prawdziwą twarzą

Jeśli wymienia się nazwę Hendrick’s, to zdecydowanie nie jest konieczne dalsze przedstawianie marki. To przezabawne dzieła jednej z najsłynniejszych gorzelni na świecie. A w świecie ginu trudno znaleźć bezpośrednią konkurencję.

Hendrick’s to po prostu jedyny gin na świecie, który jest destylowany przy użyciu dwóch urządzeń do destylacji. Kolumna destylacyjna Bennet ma swoją długą historię. Konkretnie przenosimy się do roku 1860. Tu zaczęła się pisać historia mocnych i bogatych w destylaty. Destylarnia Carter, pochodząca z 1948 roku, ponownie produkuje orzeźwiające i niesamowicie pyszne destylaty.

Jak Hendrick’s Gin osiąga światową chwałę?

Skosztuj wyrafinowanego smaku Hendrick’s Gin. To dżin zrobiony w tajemniczym świetle księżyca! Hendrick’s Gin to cudownie gładki, bogato aromatyczny gin o głębokich kwiatowych tonach. Ich specyficzny smak i aromat łączą się z urzekającym aromatem połączenia cytrusów i ciepłych przypraw. Ta limitowana edycja została wykonana pod batutą mistrza gorzelnika Lesley Grace i jest po prostu idealną opcją na wieczorną zabawę.

Do produkcji wykorzystuje się 11 rodzajów tajemniczych ziół i przypraw. Na języku czuć zapach jałowca, kolendry i skórki cytrusów. Czy wiesz, że tuż przed butelkowaniem dodaje się wodę z miejscowej tamy Penwhapples, aby zmniejszyć zawartość alkoholu? I na koniec Gin Hendricka dodaje najważniejsze rzeczy. Właściwie to, co sprawia, że ​​Hendrick’s Gin jest wyjątkowy. Ogórek i esencja z płatków róż.

Szczegóły ginu i recenzje

  • Kraj: Szkocja
  • Destylarnia: Hendrick’s
  • ABV: 41,4 %

Nasza ocena

87 %

Oceny czytelników

4.2/5 - (4 votes)

Daj się odurzyć magicznym zapachem

W Hendrick’s Gin muszę podkreślić jego odurzający zapach, który oczarowuje samym wąchaniem kieliszka. Na początku poczujesz zapach pikantnych ziół z harmonijnie zbalansowanym jałowcem i kolendrą. Do tego głęboki, zaskakująco kwiatowy aromat fiołków i róż. Następnie dodaj zapach cytrusów.

Ten dżin jest słusznie jednym z najlepszych ginów na świecie.

Autentyczny smak Hendrick’s Gin

Smak tego ginu jest również bardzo specyficzny. Podczas pierwszej degustacji dosłownie dostałam delikatny smak cytrusów, róż i sałatki z ogórka. Jeśli jesteś miłośnikiem drinków mieszanych, to w napojach z ginem Hendricka nie powinno zabraknąć sałatki z ogórka. Podkreśla mniej zauważalne tony, które dzięki temu składnikowi wysuwają się na pierwszy plan.

Na koniec kilka ciekawych rzeczy

Czy wiesz, że inicjatorem produkcji jest pan Gordon, prawnuk gorzelni Grant, autor takich alkoholi jak Glenfiddich czy Balvenie? A że współautorką Hendrick’s Gin jest panna Lesley Gracie, którą od dzieciństwa fascynował świat ekstraktów roślinnych, smaków i koni? Choć konie nie mają nic wspólnego z produkcją ginu, zawsze lubiła to podkreślać. Dlatego też uważam za ważne podkreślenie tego faktu w tym miejscu. Ostatnim faktem dotyczącym Hendrick’s Gin jest to, że niezwykły proces destylacji w połączeniu ze wszystkimi ekstraktami daje jedyny tego rodzaju gin na świecie. Hendrick’s Gin to po prostu gładki i uwodzicielski gin, który jest bogaty w kwiatowe zapachy i prażone tony. Wreszcie przyjemny dotyk cytrusów. Więc ciesz się nim z grupą przyjaciół już dziś!

Podobne wpisy