Heffron czeski rum

W tej recenzji skupię się na Pan-Pan-Czeskim rumie Heffron, który wcześniej był sprzedawany jako Legionnaire. Po zderzeniu z marką, której browar już używał, likier zmienił nazwę na rum i postanowił konkurować z Republiką z Božkova. Jak ona sobie radzi i jaka jest ocena rumu?

Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła w Heffron (Heffron Panama 5-letni rum) był producent. Kto produkuje ten rum? Jest to destylarnia U Zeleného stromu , która stoi za słynnymi wódkami Hunter – Stará Myslivecká , Hanácká and 42 lub na przykład legendarnym likierem Missis.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zbyt wiele po Heffron i właściwie myślałem, że będzie pachniał jak na przykład Republica. Oba są w rzeczywistości w tych samych przedziałach cenowych i jasne jest, że oba rumy są skierowane do tej samej grupy pijących. A Heffron ma im naprawdę wiele do zaoferowania. Moim zdaniem ten rum jest dobry na każdą imprezę, na której chodzi o wypicie dobrego drinka i dobrą zabawę.

Szczegóły rumu i recenzje

  • Kraj: Panama/Czechy
  • Destylarnia: Destylarnia U Zeleného stromu
  • Wiek: 5 lat +
  • ABV: 38 %
  • Rodzaj: Mieszany
  • Kolor: złoty

Nasza ocena

81 %

Oceny czytelników

Rate this post

Co jest w butelce?

Rum Heffron chce uczcić pamięć czeskich legionistów, którzy przybyli z Panamy statkiem o nazwie Heffron. Destylarnia U Zeleného stromu ma za to piękną bajkę marketingową, ale wróćmy do recenzji rumu.

Ten rum powstaje z mieszanki pięcioletnich 74% rumów panamskich , które są sprowadzane z Czech właśnie ze względu na ten wyjątkowy rum. Nie jest to zatem napój smakowy karany (esencja do aromatyzowania alkoholu). To prawdziwy rum. Nawiasem mówiąc, Republika Božkov to także mieszanka karaibskich rumów, ale o różnych napięciach i wieku.

Jak smakuje rum?

Heffron smakuje tak, jak się spodziewałem. Jego smak jest słodki, ale nie przesadnie słodki. Nie boję się użyć kombinacji idealnie wyważonej słodyczy, ale to dość przesada. Na języku (w ustach) można rozpoznać tony mlecznej czekolady, piernika, trzciny, aw oddali poczułem smak kawy.

Zawsze martwi mnie pogłos podobnie taniego picia, ale tu zdziwiło mnie , że nic mnie nie rozgoryczyło, nie stęchło, nie poczułem alkoholu . Wręcz przeciwnie, w pogłosie poczułam smak owoców, karmelu i gorzkiej czekolady.

Smak rumu oceniam jako dobry, ale zwracam uwagę na temperaturę. Jeśli rum bardziej schłodziłem, to faktycznie uzyskiwałem lepsze wyniki smakowe niż w temperaturze pokojowej. Nie chcę go zamrażać, ale chwila w lodówce mu pomoże. Więc moim zdaniem.

Zakończenie przeglądu

Więc teraz prawdopodobnie czekasz na moją rekomendację, aby natychmiast kupić rum. Jak myślisz: czy Heffron ma odpowiednio cenę, czy warto go kupić? Jeśli oglądasz oferty w supermarketach, wiesz, że czasami możesz kupić w akcji. Jest to właściwie ta sama cena, za którą konkurencyjną republikę można kupić w akcji. Cóż, nie będę długo chodzić po gorącej owsiance. Rum Heffron jest zdecydowanie wart ceny do 55PLN. Jeśli jednak chcesz czegoś lepszego, koniecznie spójrz na Don Papa, Pampero , które kosztują kilka koron więcej, ale smakują znacznie lepiej..

Będziemy mówić o tym, że jesteśmy w Czechach, więc od dziesięcioleci jesteśmy przyzwyczajeni do Czech. Ale Heffron to całkiem niezły etap rozwoju w porównaniu z Czechami . Tubylczy to alkohol smakowy, ale Heffron to rum. Jasne, w ogóle nie robi tego tutaj, ponieważ prawdopodobnie po prostu miksuje tutaj z importowanych miksów. Ale kto wie, jak to faktycznie działa w produkcji. To jest niezbędne. Na rodzimej scenie rumowej to miła rewelacja za świetną cenę.

Podobne wpisy