Diplomatico Rum Reserva Exclusiva – nieśmiertelna (i słodka) klasyka

Nawet jeśli nie jesteś jednym z wielkich ekspertów od rumu, bez wątpienia natkniesz się na rum Diplomatico Reserva Exclusiva , czy to w supermarkecie, pubie czy barze. Liczby mówią same za siebie – to najlepiej sprzedający się rum w Czechach . A ponieważ, jak mówią, odrobina prawdy w każdym plusku, jego astronomiczna popularność nie jest nieuzasadniona .

Jeśli przypadkiem nie miałeś zaszczytu degustacji tego rumu, to może w kolejnych wersach będę mógł Cię przekonać, abyś dał szansę tej wenezuelskiej supergwiazdzie wśród rumów na czeskim rynku – popularny nie zawsze znaczy zły , o czym świadczą liczne nagrody , którymi Rum Diplomatico Reserva Exclusiva może się poszczycić ( zajęła pierwsze miejsce np. w kategorii rum w wieku 9-15 lat w 2008 roku na Międzynarodowym Festiwalu Rum w Tampie (Floryda).

Gdzie i jak się tu dostała?

Jak już wspomniano, słynny rum Diplomatico Reserva Exclusiva pochodzi z  dalekiej Ameryki Południowej oraz Diplomatico Mantuano , a konkretnie Wenezuela . Produkcja rumu ma tu zaskakująco długą tradycję – położona na północnych stokach majestatycznych Andów destylarnia , w której co roku rodzi się rum Reserva, powstała w 1896 roku.

Jeśli chodzi o procesy produkcyjne, od tego czasu niewiele się zmieniło. Dobry Rum jest wytwarzany metodą destylacji z melasy trzcinowej tradycyjną metodą kociołka, a następnie jest przechowywany przez dwanaście lat w beczkach po bourbonie i whisky, wykonanych z białego kanadyjskiego dębu , co nadaje destylatowi delikatny, drzewny aromat. Rezultatem jest rum z 40% zawartością alkoholu .

Szczegóły rumu i recenzje

  • Kraj: Wenezuela
  • Destylarnia: Destilerías Unidas SA
  • Wiek: 12 lat
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: hiszpański, melasa
  • Kolor: Bursztynowy

Nasza ocena

87 %

Oceny czytelników

Rate this post

Klasyka, której nie przegapisz

Kiedy mówię, że tego rumu po prostu nie zabraknie, to nie tylko ze względu na jego wieloletnią popularność, ale także ze względu na opakowanie, którego po prostu nie mylisz z niczym innym . Od teraz będzie można zobaczyć typowo okrągłą butelkę z ciemnozielonego szkła , która na pierwszy rzut oka przyciąga pozorną prostotą wszędzie – w popularnym pubie, kawiarni na rogu, a może nawet w domu.

Reserva to po prostu klasyka , co znajduje odzwierciedlenie w projekcie etykiety, którą zdobi słynna twarz znawcy rumu Don Juancha Nieto Mendeléza . Miłym szczegółem jest również to, że zamknięcie nie jest tylko zakręcane, ale z prawdziwym korkiem , co jest właściwe i właściwe dla rumu.

Czy Reserva Exclusiva naprawdę ma coś do zaoferowania?

Na pewno nie możesz się doczekać informacji o tym, jak naprawdę smakuje słynna Reserva Exclusiva? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że ten rum jest naprawdę słodki, jak na przykład rum Kraken, który dla jednych może być miłym zaskoczeniem, dla innych trochę mniej.

Jeśli chodzi o aromat, po otwarciu butelki przywita Cię przyjemny aromat syropu klonowego, karmelu, wanilii i brązowego cukru . Można też wyczuć tropiki w postaci pieczonych bananów, kokosa i pomarańczy .

Smak nie pozostaje w tyle za aromatem – na języku poczujesz smak miodu, imbiru, cynamonu, pomarańczy, czekolady i dębu (dzięki dwunastoletniemu leżakowaniu w dębowych beczkach). Smak kakao jest typowy dla Reserva . Wykończenie zapewni przyjemnie ciepły smak miodu i karmelu , słabo uzupełniony tonami tytoniu . Kolor jest zazwyczaj bursztynowy.

Kto naprawdę lubi rum Diplomatico Reserva Exclusiva?

Myślę, że ten rum Diplomatico jest właściwym wyborem dla każdego, kto po prostu szuka swojej drogi do rumu , lub dla tych, którzy wolą słodsze rumy . Rezerwat można podziwiać samemu lub na lodzie ; jednak może się wstydzić ulubionego koktajlu rumowego – w ten sposób wielokrotnie bardziej docenisz jego złożony smak i aromat . Nie zniechęcaj się więc jej niesamowitą popularnością, która może, o czym kłamiemy, nabrać nieco poczucia ekskluzywności i posmakować tego. Ten rum o zawartości alkoholu 40% i butelce o pojemności 0,7 l można kupić za około 160 zł . Cena jest równa rumowi Don Papa .

Podobne wpisy