Bumbu rum recenzje – dobry rum za niska cena?

Rum Bumbu z Panamy. Mówi się, że powstał tam pierwszy rum na świecie. Barbados to miejsce i siedziba destylarni w Indiach Zachodnich, gdzie zwykle produkuje się Bumbu, ale XO pochodzi z Panamy. Surowce pochodzą niemal z całej Ameryki Łacińskiej. Jak ten rum wypadł w recenzji i jaka jest jego ocena?

Podróż rumu Bumbu zaczyna się na Karaibach i Ameryce Południowej. W szczególności może to być Brazylia, Belize, Barbados, Salwador, Honduras i inne kraje. Trzcina cukrowa pochodzi zewsząd, skąd jest fermentowana i destylowana w destylarni na Barbadosie. Następnie rum dojrzewa w dębowych beczkach po sherry i na koniec butelkowany. Bez dodatku barwników i sztucznych aromatów. Robi się to tam od 1840 roku. Więc tutaj jest trochę inaczej, bo palenie i dojrzewanie odbywa się w Panamie.

Ciekawość

Pierwszą rzeczą, która zainteresuje Cię rumem Bumbu, jest atrakcyjna i nietypowa butelka. Oczywiście jest to przede wszystkim atrakcja marketingowa, a także sposób na wyróżnienie się na rynku. Butelka rumu Bumbu jest dość okrągła z bardzo charakterystycznym logo ze skrzyżowanymi kośćmi, ale żartuję, bo to chyba nie kości. Albo tak? Logo tylko przypomina. Ale jeśli masz rum kojarzony z żeglarzami i piratami, tak jak ja, to z pewnością przypomina ci piszczele. Butelka jest cała czarna, ale rum ma wtedy swój piękny rumowy kolor, typowy dla rumów. Mam dla Ciebie wskazówkę na naprawdę czarny słodki rum Kraken, ale tylko jeśli interesuje Cię czerń. Ale jeśli chcesz rumu jako prezentu, koniecznie sprawdź Don Papa, którego etykieta jest obecnie jedną z najlepszych rzeczy, jakie może ozdobić butelka. Oczywiście sam rum też jest tego wart.

Szczegóły rumu i recenzje

bumbu rum
  • Kraj: Panama
  • Destylarnia: Destylarnia w Indiach Zachodnich
  • Wiek: 18 lat
  • ABV: 40 %
  • Rodzaj: Mieszany
  • Kolor: Mahoń

Nasza ocena

84 %

Oceny czytelników

4/5 - (4 votes)

Co jest w butelce?

Pierwsze wrażenie

Najpierw należy ocenić kolor rumu. Gdzieś przeczytałem, że jest ciemno, ale osobiście nie wydaje mi się to zbyt wiele. Kolor rumu Bumbu to po prostu typowy mahoń. Oczywiście zależy to od roku, w którym będziesz miał. Recenzuję 18-letniego Bumbu rum XO, który zdecydowanie należy do kategorii najlepszego rumu. Jak jego młodszy, przesłodzony 15-letni kolega.

Zapach

Smak jest głównie cytrusowo-waniliowy, ale wiemy, że każdy z nas ma nieco inny smak. Od czasu, gdy przeczytałem recenzje, ludzie tam pachnieli pieprzem i kawą. Mogę potwierdzić kawę, ale nie zauważyłem przypadkiem pieprzu. Bumbu rum XO nie jest przesłodzony.

Pogłos

Zaskoczyła mnie siła rumu. XO to po prostu mocniejszy rum. Pogłos może następnie wyczuć zapach sherry, który dostaje się do rumu z dębowych beczek beczki po sherry.

Werdykt

Rum Bumbu należy do rumów złożonych dla wymagających. To butelka, której nie bałabym się dać nikomu w prezencie. Rum jest również wyjątkowy pod względem ostrości, co dobrze oddaje cały charakter destylatu. Nie oczekujcie typowego pirackiego napoju po rumie, a raczej takiego przysmaku (nie chcę pisać deseru). Zawsze możesz go pokroić z colą. Nie, żartuję, bo za bardzo spodoba ci się rum, żeby to zrobić.

Jak pic Bumbu rum?

Podobne wpisy